Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha babát várok és allergiá...

Hogyha babát várok és allergiás lettem, az allergia gyógyszer károsíthatja a babát? Mert a betegtájékoztatóban nem javasolt, de akkor mit tegyek? Vagy mit egyek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
akkor ne szedd! fordulj orvoshoz.
2010. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szia. Én is ebben a cipőben jártam. Kérdezd meg az orvosod. Nekem nem engedték szedni, így még a szoptatás alatt is küszködtem. De hidd el a babád egészsége miatt megéri.
2010. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia, mire lettél allergiás? mióta? eddig nem szedtél semmit?

sztem kérdezd meg a nődokit mielőtt bármi beszedsz. aúgy a csalántea jó az allergiára, de arról is kérdezd meg a dokit!

2010. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is allergiám van meg asztma is...semmit sem lehetett szednem, ondjuk szerencsére terheléses asztma nem fulladok gyakran, de akkor is, ha kellett volna fújhatok ventolinnal 1x...pff ..most is szipogok mert az eső hozta az allergizáló cuccokat...
2010. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Menj el allergológushoz. Az sem mindegy, mire és milyen mértékben agy allergiás. Ha pollenallergiád van, akkor elvégzik a pollentesztet, így meg tudják állapítani mire és mennyire (hány keresztesen) vagy allergiás. Gyógyszert írnak fel, ha súlyos az allergia, egyéb esetben próbálkozhatsz homeopátiával is!

Nálam a második gyermek szoptatása közben jelentkezett először az allergia, ekkor mentem el orvoshoz. Enyhe gyógyszert írt fel, majd a jövő szezonban- amikor már nem szoptatok - kaphatok erősebbet. Sajnos nálam aszmatikus köhögéssé fajult a nem kezelt allergia, azért célszerű orvoshoz fordulni.

Rengeteg gyógyszer közül lehet már választani, súlyos esetben pumpás sprayt is felírnak. A baba egészsége mellett az anya egészségére is oda kell figyelni!

2010. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Soha életemben nem voltam allergiás, de mikor terhes lettem nyáron majd meg haltam úgy bedugult az orrom levegőt alig kaptam, tüsszögtem állandóan. Azt mondta a nőgyógyász nem szabad rá semmit szedni, ki kell bírni ő is allergiás :) orrcseppet is csak napi egyszer engedélyezte hogy használjak.

Miután lement a nyár vége is lett az allergiámnak, s szülés utáni tavaszon nyáron sem jött elő!

Már csak 2 hónap, bírd ki!

2010. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad terhesen szedni allergia gyógyszereket, rájuk is van írva! Ha nem jár az allergiád fulladással, egyéb súlyos tünettel, bírd ki gyógyszer nélkül. természetesen beszéld meg az orvosoddal, mielőtt bármit szednél!
2010. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
www.sensolite.com - nézz körül. A Sensolite polarizáltfény-kezelés fantasztikus hatással van az allergiára, és újszülött csecsemővel is befekhetsz, alkalmanként 5 percre. A honlapon találsz kérdezési lehetőséget, ahol személyesen dr. Fenyő Márta válaszol, a felteláló biofizikus professzor. Ő találta fel a Bioptron és az Evolite fényterápiát is, ez pedig a forradalmian új, teljestest-kezelésre alkalmas polarizáltfény-terápiás ágya. Nagyon sok Sensolite-rendelő nyílt mostanában. Kérdezz a honlapon a professzorasszonytól, hogy várandósan is használhatod-e a kezelést. Ha igen, meglátod, csodát tesz.
2010. jún. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elnézést: www.sensolite.hu, nem com.
2010. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért estem kétségbe,mert párommal babát tervezünk és elkezdtem inni a cickafarkfűteát a peteérés elősegítésére,de estére fehér kiütéseim lettek!

Közben mostanában olyan babás érzéseim vannak, de már nem merek terhességi tesztet venni, mert annyiszor negatív lett!A bőrgyógyászhoz meg 07.hó 08-ra kaptam időpontot, így inkább vettem a patikában gyógyszert bevettem két tablettát,mert többet nem mertem,de szerencsére el is múltak a pöttyök!Lehet azért ma vaszek tesztet, mert szeretnék biztosra menni, és olyan jó lenne,ha végre pozitív lenne!

2010. jún. 28. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!