Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba nappal átalszik...

Ha egy baba nappal átalszik egy evést annak milyen következményei lehetnek? Éjjel többször kel? 2 hónapos, 4 óraja alszik

Figyelt kérdés
2023. okt. 18. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a következő étkezésnel éhesebb lesz.

De mi az, hogy átalszik egy evést? Időre eteted???

2023. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hónaposan kutya baja nem lesz, max az extrém pici sárga újszülötteknél kell nézni az időt.
2023. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kipihent lesz és éhes
2023. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki,hogy alszik,nem lesz baja,ha később eszik.
2023. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kel éjjel többször. De éhesnek éhes lesz, ha felébred :).

#1: "De mi az, hogy átalszik egy evést? Időre eteted???" 2 hónaposnál már az is lehet, hogy kezd kialakulni valamiféle rendszerszerűség és ahhoz képest kérdezi. Vagy valamiért időre kell etetnie (nekem az egyiknél elhúzódó sárgaság, másiknál kis tömeg, aluszékonyság és minimális gyarapodás miatt az elején nem volt iszsz).

2023. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

4 órát azért nem hagynàm aludni...

Éjszaka mi lesz valószínű semmi, vagy ébred enni.

2023. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi. Nekem általában másnap kért enni sűrűbben, ha elmaradt egy evés. De az is lehet, hogy éjszaka bepótolja meg arra is nagy esély van, hogy aznap simán nem volt szüksége annyi ennivalóra.
2023. okt. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kisfiam 3 hónapos, 2 napja hatalmasakat alszik napközben. Ma pl (illetve már tegnap) kétszer aludt napközben, egyszer délelőtt 10 és fél 2 között, valamint fél 4 és 7 között.

Etetés neki is szokott kimaradni...amit onnan tudok, hogy egész szépen alakul a napirend és kb 3 óránként jelzi, hogy éhes. Tehát, ha 4 órát alszik, akkor nagyjából úgy következtetek, hogy egy evés kimaradt. Én soha nem keltem fel, mondjuk ő éjszaka is nagyon jól alszik akkor is ha nappal sokat alszik.

#6, miért nem hagynád 4 órát aludni?! Harmadik gyerekemet nevelem, legfőbb alapelvem: alvó babát nem keltünk!!!! (nyilván ha van orvosi indoka, az más).

Szóval nálunk semmi nem történik ilyenkor, max annyi hogy van időm sorozatot nézni 🫣

2023. okt. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Azért mert nálunk akkor szenvedős volt a lefektetés és még 10-kor is ordított, ha túlaludta magát nappal, amúgy átaludta mindig az éjszakát. Persze alvó babát nem keltünk, blabla, de konkrét tapasztalatom szerint 4 óra egyhuzamban baromi sok nekik, főleg, hogy kimarad egy étkezés. Nálunk emiatt volt mèg este 10-kor is éhes, ahelyett, hogy 8-kor már aludt volna.

De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, babája válogatja ki milyen.

2023. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!