Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dugul el minden hajnalra...

Miért dugul el minden hajnalra az orra kisfiamnak, mikor nem is beteg?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy meg volt fázva, vagyis inkább köhögött, de az elmúlt már nála. Akkor minden este szivtuk az orrát, és nem is volt semmiféle dugulás. De mióta abbahagytuk, minden reggelre bedugul szegényke orra, és nem is tud aludni. Esténként, cseppenteni nem akarok már, ezért a tengerisós sprayt használjuk, majd jó erősen kifújja az orrát, de sajnos ez nem segit, még hajnalban megint kell egyszer, hogy kiduguljon az orra. Nappal nincs eldugulva, hapcizik, meg viszket az orra hapci után. Párásitónk van, nem igazán segit. Semmi olyat nem eszik, iszik amit eddig ne evett, ivott volna, szóval allergiára nem gyanakszok. Van valakinek valami ötlete, vagy lehet esetleg még szivni az orrát? Meddig nem káros az? Két éves a kisfiúnk. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 19. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk egy megfázás utáni orrváladék tenyésztés kimutatta a bajt: Staphilococcus aureus.

Csinálj neki egy tenyésztést, csak figyelj, hogy jól vegyék a váladékot, vagy ha negatív ismételjék meg, mert a gyereket sajnálják - közben pont az ő érdeke. (Nem fáj, de iszonyú kellemetlen).

Miután kezeltük a bacit, helyrejött az orra is.

2010. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Allergiától is lehet! Szerintem a háziorvos meg tudná mondani,de nem isten bizony,hogy előszőr tenyésztésre küldi.
2010. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ártana elvinni,egy allergológushoz,mert nálunk ugyanígy kezdődött,és kiderült,hogy poratka allergiája van. A tengerisós orrspray nem használt nekünk sem. Szerintem vidd el,kérdezd meg a háziorvosát,mindenképpen.
2012. jún. 5. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!