Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég 11 hós kisfiamnak csak a...

Elég 11 hós kisfiamnak csak a szopi, ha beteg?

Figyelt kérdés

Tegnap este párszor hányt,és megy is a hasa,nem is fogad el szinte semmi ételt,csak szopizik,csak azon gondolkodtam hogy nem éhes-e,elég e neki amit szopizik?

Ma beszéltem orvossal,és holnap el is visszük,nem csodaválaszokat várok,csak tapasztalatot aki már volt így.És orvosi javaslatra ma már adtunk normaflort neki.Esetleg valami étel amit megpróbálhatnék adni?


2011. júl. 25. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:

7 hósak voltak a fiaim mikor hánytak és hasmenésük volt, ők is csak szopiztak, elég volt nekik. Bár ők még kisebbek voltak mint a tiéd, de már 4 hós koruktól hozzátápláltak voltak.

Szerintem elég neki. De esetleg babapiskóta, keksz? 1 hósak múltak a fiaim, ezeket nagyon szeretik, és még jó is ilyenkor.

Van hányáscsollapító kúp, lányomnál bevált egyszer, de csak receptre adják, Dedalonetta.

(A normaflort is jó hogy adjátok amúgy.)

2011. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális jelenség. Örülj, hogy cicizik és van tej.

Amint jobban lesz, fog enni újra.

Inni itasd mellé, ha elfogadja, hogy legyen elég folyadék.


GOndolj bele, ha hánysz, Te sem akarsz utána nagyokat enni, és nem is kell.

Ilyenkor a babák picit lefogynak, de általában van egy kis tartalék rajtuk, és amikor meggyógyulnak, visszaszedik.


Jobbulást picinek!

2011. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Répát próbáld meg, bármilyen formában, mert az pótolja a hányás és a hasmenés okozta ionhiényt. Ezen kívül vény nélkül kapható gyógyszer a Sodioral, szintán erre jó, kiszáradás ellen. Csak elektrolitek ls ionok vannak benne, amelyeket a szervezet elvesztett.

Ha nem kíván semmit, akkor nem erőltetném, a szervezete most mással van elfoglalva. Sajnos nem jó hír, hogy hasmenésnél a szopit sem ajánlják, de magamról tudom, hogy amikor hasonló helyzetben voltam, akkor én is csak szoptattam (mi kórházban is voltunk sajnos, annyira súlyos volt), hiába mondta a doktornő, hogy nem teszek jót vele, engem nemgnyugtatott, és a babám is csak azt fogadta el. Tehát répa és ionpótlás, és víz víz víz!

2011. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Picit megnyugodtam,igaz hogy én sem kívántam enni,pár napja benne vagyok én is,szegénykém tőlem kapta el sajnos,pedig vigyáztam a higiéniára nagyon.Csak azért erőltettem a kaját,hogy ne csökkenjen a tejcsi.Remélem holnap a dokinéni is megnyugtat.Köszönöm mégegyszer:)
2011. júl. 25. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
mikor kb. ennyi idős volt a lányom, nálunk is volt hasonló helyzet és csak szopizott, mást nem is fogadott el. ilyenkor elég nekik a szopi is, ha helyre jönnek bepótolják, nyugi!és jobbulást!!
2011. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen:)
2011. júl. 25. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

19 hós a lányom és még szopik!


11 hósan volt ő is beteg, meg most és mindig csak cicizik ilyenkor!

Sőt Ő mikor jöttek a rágófogai akkor is csak szopizott 3 hétig!Semmi mást nem evett!Én is aggódtam, de mikor nem fogyott, és éjjel is aludt akkor megnyugodtam!


És már be kellett látnom, hogy a kisösztönlényeink nagyon okosak, és tudják mikor miből mennyire van szükségük :)

Sokáig én sem hittem ebben, de már igen! :)


Jobbulást kívánunk!

2011. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!