Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen természetes gyógymódokk...

Milyen természetes gyógymódokkal próbálkozhatok 8 hónapos babámnál?

Figyelt kérdés

Tegnap és ma éjszaka szinte semmit nem aludtunk, azt hittem jön a foga. De mára betaknyosodott, és ugatva köhög néha, szóval szerintem inkább megfázás. Napközben is csak fél-fél órákra tud elaludni, mivel a bedugult orra fölébreszti. Dokihoz csak holnap tudunk menni, de még nem biztos, hogy elmegyünk, hátha ki tud jönni egyedül belőle. De mivel tudok rásegíteni? Adok neki homeos bogyót (ferrum phosphoricum).

Hársfateát kaphat már? Még szopizik reggel este.

Jó lenne ha ma éjszaka már tudnánk aludni valamicskét :(

Köszi előre is!


2010. okt. 19. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált a Sterimar tengervizes orrspay ( van kifejezetten baby változat is). Ilyenkor nagyon fontos, hogy rendszeresen szívd az orrát ( orrszívó-porszívó), mert így kivédhető, hogy továbbfertőződjön a fülecskéje.A hársfateát nem tudom sajnos, én ilyenkor vörös teát adtam a lánykámnak és cebion cseppeket (10 csepp)+immunotrifinát(2.5 ml).

Jobbulást kívánok Nektek!

2010. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a gyógyszertárban,hogy stodalt kaphat -e már, vagy nézd meg a neten.Ez köhögésre van,homeopátiás.
2010. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor a babámnak osscilococconiumot szoktam adni,ez is homeós és megfázásra,influenzás tünetekre jó,meg köhögésre is,elletve akkor is lehet használni ha már kijött rajtuk,ahogy nálatok is,de megelözésképpen is.

6ampulla van belle,és nekünk,már 1-2beadása után is szokott segiteni láthatóan.

Itt tudsz róla olvasni:

[link]


Én ezt javasolnám nektek!:)

2010. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja,és az lemaradt,h jobbulást kivánok a babádnak!:)

Elözö voltam

2010. okt. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Hársfateát szerintem még nem kaphat.

Milyen váladék jön az orrából? A Ferrum ph. addig jó, amíg átlátszó a váladék, ha már fehér, akkor Kalium cloratum kell, ha zöldes-sárgás, akkor kalium sulforicum. Nekünk úgy mondta a dokinéni, hogy először 5 tablettát kell feloldani 1 dl vízben, ezt megitatni a babával 2 óra alatt, majd a továbbiakban naponta 3-szor egy-egy tablettát kis vízben feloldani és megitatni. Emellett reggel köptető, este Fenistil csepp és fülmelegítés volt. Ja, 7 hónapos a fiam.

Remélem, tudtam segíteni! Jobbulást!

2010. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre maradunk a ferrum phosphoricumnál (átlátszó a váladék) és kipróbáltuk a sós orröblítőt. MOst úgy tűnik mintha jobban lennne, de majd az éjszaka meglátjuk. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!!
2010. okt. 19. 17:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek ehet már húslevest? Ha igen, mire figyeljek a készítésnél?
2010. okt. 20. 11:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyenkor mindig ezeket adja a dokinéni:

- Homeovox: 3db tablettát oldjál fel 1dl vízben, és ezt igya meg 24 óra alatt

- Oscilococcinum: 40 szemet 1dl vízben, szintén 24 óra alatt felváltva a Homeovox-szal

- orrtisztítás: átmosás = fiziológiás sóoldatot fecskendezel be az egyik orrlyukba, ezzel egyidőben a másikból szívód az orrszívó-porszívóval.

- köptetőt nem mindig ad, most hurutos a légzése, úgyhogy kaptunk 3*2,5ml Rinathiol (van baba változata is), de a Stodal szirupot is nyugodtan ihatja.


Hát kb ennyi. 18 hónapos a lányom, de 9 hónapos kora óta folyton megfázik, és már akkor is ezeket kapta, úgyhogy te is adhatod neki.


Jobbulást!

2010. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kisnita ***** válasza:

Szia!

Húslevest már ehet. Úgy főzd ahogy eddig is szoktad és a zöldségekből és a husiból törj össze neki.

Én is az osscilococconiumot tudom javasolni, nekünk nagyon bevált még a páromnál is. A sterimar nekünk nem volt jó, a durva taknyosságra semmit nem ért. 0.1-es Nasivint kaptunk a patikában az nagyon jó volt. Gyakori orrszívás, sok folyadék, Cebion csepp. Teából csipkebogyót is adhatsz neki. Remélem hamarosan meggyógyul!

2010. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A borostyánlánc nem csak fogzásra,de általános gyulladáscsökkentésre és immunrendszererősítesre is jó.4 hónapos korától viseli,most 15 hónapos,és kétszer volt beteg mindössze.Aztán hogy ettől-e vagy az anyatejtől,vagy csak szerencsénk van,nem lehet tudni,de jó szívvel ajánlom!
2010. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!