Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év alatti baba mellett...

Egy év alatti baba mellett mennyit alszik a férjetek/párotok?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válasza érdekelne (de minden tapasztalat hasznos nekem!), akiknek 3 műszakozik a párja, és fizikai munkát végez.

A férjem heti 40 órában dolgozik, nagyon ritkán túlórázik, a hétvégéje így általában szabad.

Minimum 7, de inkább 8 órákat alszik. Hétvégente meg még többet... Én luxusnak érzem ezt kisbaba mellett, de ha tévedek, kérem, javítsatok ki, elfogadom.

De kicsit kezdek kifáradni. Természetesen beszéltem erről a férjemmel. Pl. megígérte, hogy korábban kel, erre most, hogy éjszakás, még javában húzza a lóbőrt reggel 7 óta...



2023. nov. 3. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Az én férjem 4kor kel, este 7kor ér haza, 4 napozik.

A másik 3ba jó ha 10kor feltápászkodik, akkor is délig wc-n van meg kávét főz.

Sokat vitázunk mi is emiatt, de nem nagyon változik. Mostanában 8,9 körül azért megpróbált kelni, tobb-kevesebb sikerrel.

Én is mérges vagyok rá ha alszik 😂 foleg ha én 6, fél 7kor keltem, mert a gyereknis.

2023. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Egy egészséges felnőtt embernek 7-8 óra alvásra van szüksége. Férjem festő vállalkozó, általában napi kb 10 órát dolgozik, ez ugye fizikai munka. Este 9 körül ő altatja el a kicsit ,aki 3 hónapos, vele el is alszik a kanapén. Én elaltatom a középsőt, aztán viszem q picit is q szobába, ekkor férjem meg, a helyére aludni. Reggel 5.20kor kel. Tehát napi 7-8 órát biztosan alszik. Hétvégente hagyom tovább aludni. Hozzáteszem én is alszom napi 7-8 órát. Ez nem luxus, ez létszükség. Én nem vártam el a férjemtől hogy ejszakázzon, mikor muszáj volt, mert ő dolgozni járt, én meg otthon voltam egész nap, akkor pihentem mikor akartam. Ő pedig vezet, fizikai munkát végez, korán kel. De szerencsére mindhárom gyerek hamar ataludta az éjszakát. Most a pici is csak egyszer kel hajnalban.

Egy baba mellett mitől fáradsz ki? Nem alszik éjjel?

2023. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Átlag 9 órákat szoktunk aludni, legkésőbb fél 9kor alszik a kicsi, és olyan fél 6-6 körül kel
2023. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy alapvetően szükséglet lenne a 7-8 óra alvás. Nekem is szükségem lenne rá.

Szoptatok, 8 hónapos, és mivel fogzik, rengetegszer kel éjjel. Napközben pedig addig alszik, amíg rajtam van, lerakom, felkel.


"Egy baba mellett mitől fáradsz ki?"

Én sem értem. Sosem hallottam még olyat, hogy egy anya kisbaba mellett fáradt legyen. 🤔 Én ezt is szarul csinálom.

2023. nov. 3. 15:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos a fiunk, 3 hónapos kora óta alszik este 8-tól/9-től reggel 5-ig. A férjem 5-kor alapból kel, így van amikor ő ad tápszert a gyereknek, mielőtt elmegy melózni, és akkor még tudok aludni 1,5-2 órát.

A férjem 5-kor kel, 6-kor indul melóba, 8-ra ér be, és haza is este 6-7 körül ér. Csomagokat szállít, bőven elfárad.

2023. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan a férjem nem fizikai munkás, de ő is simán alszik reggel 7-8-ig (amíg a nagyobb rá nem ugrik, hogy márpedig ébresztő van). Már a második babával csináljuk úgy, hogy én egyszer sem pihenem ki magam, ő meg majdnem mindig. Mindkét gyerkőcöt szoptatom/szoptattam, de pl a 3 évesem is ha esetleg felébred éjjel, zömében engem igényel, így hiába kelne fel hozzá a férjem, akkor se segítene rajtam. Arról nem is beszélve, hogy én kb már arra felébredek, ha valamelyik gyerek másképp veszi a levegőt, a férjem meg kb csak arra ébredne, ha már percek óta ordít valamelyik, szóval az is kicsit fura lenne, ha én ébresztgetném minden alkalommal éjszaka. Ennek ellenére néha én is morgok, hogy reggel igazán felkelhetne hamarabb is, ugyanakkor attól én nem leszek kipihentebb, ha 8 helyett 6kor kel ő is. Ha már nekem szívás, én úgy vagyok vele, hogy legalább ő próbálja meg néha kipihenni magát. Napközben cserébe sokat segít, szóval részemről ez így rendben van, már amúgy is megszoktam. Ha napközben sem lenne soha segítségemre, csak engem terhelne minden gyerekkel kapcsolatos dolog, na akkor valószínűleg én sem lennék ennyire laza a kérdésben.
2023. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, teljesen rosszul láttam a dolgot. Most nagyon mérges vagyok magamra, hogy ilyen szemét vagyok.
2023. nov. 3. 15:45
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező, ha ilyen borzalmas, cseréljetek. Menj te dolgozni, ő meg maradjon otthon a babával és este szívózzon veled amiért te alszol.
2023. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Már felajánlottam a cserét, de nem kért belőle. Pedig talán mindenkinek az lenne a legjobb megoldás.

Nekem nem tesz jót az itthonlét, azt látom. Ő meg úgyis utál dolgozni.

2023. nov. 3. 16:13
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor ez kicsit összetettebb probléma, az alvás csak a jéghegy csúcsa.


Azért leírom, hogy az én férjem matematikus, és konkrétan 8-9 óra alvás kell neki, hogy egyáltalán dolgozni tudjon. Nálunk az a megoldás, hogy én a fiunkkal alszom, akit szoptatok, így bár több mint egy évig kétóránként ébredt, ki tudtam pihenni magam. Második gyereket - emiatt is - még kicsit később vállalunk, elfogadva, hogy esetleg lekéssük és már nem lehet.


Ha lenne két gyerekünk kis különbséggel, vagy nem tudnék szoptatni, vagy bármi miatt nem tudnám megfelelően kipihenni magam, akkor több segítséget várnék el ebben is. Sajnos nem vagyok meggyőződve róla, hogy kapnék is, az én férjem is úgy gondolja, hogy babával otthon lenni egy egész napos pihenés és wellness.

2023. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!