Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos baba mellett...

1-2 hónapos baba mellett milyen és mennyi házimunkát tudtok elvégezni egy nap? Férjetek miben és mennyit segít?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Örültem hogy élek, nen csináltam a mosáson, teregetésen és a wc fertotlenitesen kivul semmit. A tobbi a ferjeme volt (porszivo, mosogatas...), az ebedet rendeltuk.

Hasfajos, refluxos volt a gyerek es a tej se volt eleg, ez elvezett elsobbseget.

2016. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 7hetesem es ket nagy,mar iskolas gyerkoc.Nalam megy a dolog.csaszaros voltam,igy az elso heten jott Anyum,azota egyedul vagyok,parom egesz nap dolgozik nem tud segiteni,na meg nem is az a fajta aki nekiall mosogatni...es azt hiszem jobb is igy :D

Minden masnap fozok.ketnaponta mosok fel.naponta 1-2adag mosas,mikor epp hosszabban alszik a pici (ami azert ritka) akkor az idoigenyesebb dolgok,pl konyhaszekreny rendbe rakasa.

Nappal nem sokat alszik a dragam de cserebe attalussza az ejszakat mar egy hete.

Mikor fozok akkor itt van Velem a konyhaban,es a tesok szoktak segiteni.elbeszelgetnek vele :)

Most epp sul a piskotam :) 10 perc osszedobni,fozok hozza pudingot es szupi boldogsag lesz este :) :)

Szoval nem lehetetlen,pedig most a kicsi sokkal nyugosebb mint anno a nagyok voltak.

2016. máj. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Bármit. Evett-aludt. Rengeteg idő van egy pici mellett.
2016. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ennyi idősen szinte semennyit. 3-4 hósan kezdett elleni a pihenőszékben meg addigra nőtte ki a kólikát...onnantól takarítás három fogásos ebéd bármi. de addig semmit,

a férjem járt bevásárolni és ő porszívozott hétvégén. főzést megcsináltam vagy ettem hideget

2016. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
5 hos a kicsi, 3 a nagy.A ferjem neha elmosogat, es mikor hazaer fel 8-kor foglalkozik a naggyal.En mindent meg tudok cainalni.A kicsi elvan egy oracskat egyedul is, es plusz alszik 1 orat nappal.2-szer fozok egy nap (delben es este is), van kertunk es kutyank is.Persze mig az elsovel du. en is aludtam, a masodikkal mar nincs idom.
2016. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Szia.

Igazából bármit meg tudtam csinálni..

A lányom nem volt hasfájós és nagyon jó alvókája volt/van.

Jelenleg elnézve a b.nőmet akinek nagyon hasfájós a kisfia ( 5 hetes) és sokszor semmit még aludni sem tud a baba miatt, nagyon,hihetetlen szerencsés voltam/vagyok a lányom miatt.


A kedvesem bármiben segített. Amire csak megkértem.

2016. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem semmi gond nem volt. Van robotporszívónk, robotfelmosó, mosogatógép, szárítógép. Igazából csak főztem, fürdőt, wc-t takarítottam, port töröltem, ki-be pakoltam a gépeket, szekrényeket. Nem valami időigényes. Plusz ugye a bevásárlás, de az megvan heti 1x egy óra alatt.


A kert+szelektív szemét (mindent szelektíven gyűjtünk)+autók tankolása, mosása, takarítása a férjem "resortja" volt mindig is, ez nem változott. Persze miután visszamentem dolgozni visszaállt a rend és fele-fele arányban csináltunk mindent.

2016. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
A miénk egy nyugis 2 hónapos. Alszik-eszik baba, éjjelente is jól alszom, így nincs igazán gondom. A napjaimba belefér egy kis írás délelőtt, napi 2 séta és minimál háztartás is (pl.mosogatás, mosás). A férjem nem segít, hanem együtt csináljuk, a háztartás közös munka, 50-50-ben végezzük, tömbösítve hétvégéken. Néha esténként a kerületben intézem a saját dolgaim, ha akad, pl.szemöldökgyanta, fodrász, barátnős kávézás. Ha konferenciára megyek, arra se szoktam vinni a picit, az apukája van vele akkor. Amikor a férjem van vele, nagyon örülnek egymásnak.:)
2016. máj. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1-2 hónaposan még nagyon jó volt. Tényleg szinte csak evett aludt amíg ébren volt addig is csendben. Mélyen aludt, simán tudtam főzni porszívózni. Pont 6-7 hetesen jött egy kis hasfájás, de szerencsénkre olyan nem volt hogy végig ordította volna az éjszakát. 2-3 hónaposan már kezdett csak 1-2 órát aludni napközben, de 2 hónapos koráig 3-4et aludt nappal is éjszaka is. Mivel mindent meg tudtam csinálni, nem vártam el a páromtól hogy bármit is segítsen, kivéve amit nem tudtam megcsinálni. Ahogy nőtt, úgy kellett egyre több "segítség" amúgy is foglalkozott vele, kivéve kakis pelus, de éjszaka se vártam el tőle hogy ott szobrozzon amíg etetek. De mikor már egyre jobban érdekelte a világ, akkor már többször szóltam páromnak hogy vigyázzon rá játszon vele amíg ezt azt csinálok.
2016. máj. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4 hetes pont a kicsi, en viszem hozom a nagyobbat a bolcsibe kicsivel egyutt.. Utana probalok mindent be sűríteni de egyelore nincs napirendunk stb igy meg nehez. Házimunkát osszedobom mindennap valamit takarítók, főzni most inkabb a ferjem főz este... Benne vagyunk a hasfajasba is, a nagynak is vannak igényei most meg nem egyszeru...
2016. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!