Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekes/Több gyerekes anyukák...

Gyerekes/Több gyerekes anyukák a munka mellett besegít a férjetek a háztartásba?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 2 éves és 2 hónapos kisfiam,a férjem dokgozik itthonról online,de a háztartásba semmit nem segít be,az a mottója,hogy ez az én dolgom…
2022. jan. 21. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Én is dolgozom,mindig is dolgoztam(9 hónapos koruk óta) 3 gyerek van,9-5-4 mindenki besegít,másképp nem is lehet.

Annyival több időt töltünk együtt.

2022. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Megbeszéltétek ezt gyerekvállalás előtt?
2022. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves első 9 hos koruk ota…de ha van egy 2 honaposod is akkor gondolom nem tudsz dolgozni…
2022. jan. 21. 18:09
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem éltünk olyan "klasszikus" életet, hogy én csinálok mindent, ő meg nézi a focit. Nem is tudnék ilyen kapcsolatban élni, mint amiket a vígjátékokban mutogatnak (és van, akinek ez a realitás, félelmetes). Nálunk nincs "besegít", csapat vagyunk. Mindenki csinál mindent, amikor odaér. Egyikünk sem lusta, egyikünk sem tolja rá a másikra a teendőket. Én sem várom meg azzal, hogy pakoljon, szereljen meg valamit, amihez nem kell irgalmatlan nagy férfi erő, és ő sem kap a szívéhez, ha be kell rakni egy mosást, vagy mosogatni kell. Főzni csak én főzök, de nem azért, mert neki derogál, vagy mert az én dolgom, hanem mert én imádok főzni, nekem az szórakozás. A gyerekekkel kapcsolatos dolgok is közösek, mint egy teniszezőpáros, akihez közelebb esik a labda, az üti vissza :D
2022. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem segít be. Együtt élünk, úgyhogy csak szimplán kiveszi belőle a részét. Nem vagyok a cselédje. Ha lennének mottói, azokat tartogathatná a barátainak.
2022. jan. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem "besegít", hanem csinálja a részét. Próbálná nem csinálni, el is válnék. Nem cselédnek mentem hozzá.

Csinálta gyerekek előtt is és akkor is, amikor itthon voltam. Nyílván nem vártam meg mindennel csak hogy egyenlően végezzük, nem is centizgettem soha, de maradt mindig neki is.

2022. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kell attól félnem, hogy megszól, ha nem pakolok el, mire hazaér. Tisztában van vele, hogy két gyerekkel nem játék az élet otthon és igenis nagyon sok mindent kell csinálni, egyáltalán nem biztos, hogy ő a fáradtabb, amikor délután hazaér a munkából. Ezt is onnan tudja, hogy kiveszi a részét a gyerekekből, és simán itt tudom hagyni velük, amikor mondjuk nem dolgozik és én megyek el egy napra. Szerintem azok a férfiak mondogatják ezt a "mottót", akik 1. olyan környezetben nőttek fel, ahol anyuci ugrált apucinak mindenért, 2. soha egy napot nem töltöttek el egyedül a gyerekeikkel és fogalmuk sincs, milyen munkáról beszélünk, amikor az "otthon vagy a gyerekkel" felmerül. 3. otthon van a gyerekkel, de nézi a tv-t, és hagyja futni a házat, aztán megjegyzi, hogy nem is volt ez olyan nehéz.


Összefoglalva: nem 2 gyerek után jön rá az ember, hogy egy parasztot választott társául, de ha mégis ekkor nyílik ki a szem, akkor is el lehet köszönni, ha nem hajlandó változtatni a viselkedésén.

2022. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, de én is dolgozok napi 6-8 órát, és olyan 70-30%ba rám esik a háztartás nagyobb része


Inkább a gyerekkel van sokat ha nem dolgozik

2022. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja hogy 2 gyerek?? Azt hittem 26 hónapos (2 eves 2 honapos)
2022. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy megosztjuk a feladatokat. Én is dolgozom itthonról, 2 hónapos mellett is csináltam.
2022. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!