Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után a pici baba...

Szülés után a pici baba mellett a férjeteken kívül besegített valaki eleinte?

Figyelt kérdés
(Anyuka, anyós, stb. ) Én szeretném ha jönne segíteni anyukám valameddig, ugyanis egyikünk sem gondozott még életében soha kisbabát, és nem szeretném ha a babánkon kísérleteznénk minden tapasztalat nélkül, de vitáink vannak ebből a párommal. Kinél hogy volt? 37 hkm
2014. júl. 19. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell senki. Minden magàtol fog jönni ösztönösen. Igaza van a pàrodnak, ha nem akarja anyóst a nyakàra hetekig mert felesleges.
2014. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem, egyedül voltunk a babával, a férjemmel. Teljesen jó volt. Nekem nem hiányzott senki.
2014. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

Nincs igaza a férjednek. A szülés után néhány hétig neked is pihenni kellene, és nem főzni, takarítani a baba mellett.

Csak ma az anyukák nagyon önállóak akarnak lenni, akkor is, ha kimerülnek bele.

Nekem felváltva az édesanyám és az anyósom volt ott. A férjemnek semmi baja nem volt emiatt velük.

2014. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét terhességem császárral végződött, első gyereknél még a férjem sem volt otthon csak aznap mikor hazamnetünk, másodjára csak azért volt itthin 1 hetet mert ikreink születtek. Mindent megoldottunk. Nekem sem volt tapasztalatom, de megölni nem fogod a gyereket, max. pár hónap múlva rájösz , hogy valamit másképp kellett volna csinálni. Engem kifejezetten előrevitt ,hogy tudtam csak magamra számíthatok, persze ha bármi baj lett volna anyukám bármikor bármennyit tudott volna jönni.
2014. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Sztem meg nem kell lustànak lenni, akkor lehet pihenni mikor a baba is. Nyilvàn nem fogsz vègezni a hàzimunkával 1 óra alatt, meg lehet h megcsuszik a vasalás, de ezért nem kell bejárónő...

A mai anyukák pont h nagyon kényelmesek.....és ez a baj...., nem pedig az h önàllóak.

2014. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hozzánk nem jött senki, a védőnő el mond mindent amit kell tudni, a többit meg majd úgy is tudni fogod, ha nem jól csinálsz valamit a babád majd szól. Nehogy azt hidd, hogy anyukád jobban tudja, régen volt, akkoriban más volt stb. (a legjobb családban is vannak ebből "viták" - amikor még te voltál baba akkor ez és ez volt a szokás.....) Nem kell senki, a férjem itthon volt 1 hónapig , anyósom , anyukám jöttek kb. hetente 1-1- órára de inkább csak látogatóba és hoztak ételt, ez volt a nagy segítség tőlük, hogy hoztak kaját másban nem is tudtak volna segíteni jobban. (imádom mind a kettőt csodásak!)Nézd gondolom a férjed és anyukád között nem annyira nagy a barátság, és meg értem ha a férjed nem szeretné, hogy jöjjön. Jöjjön csak pár órára át az anyukád 2-3 naponta , utána hetente.
2014. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én most várom az első babámat,nálam anyukám már bejelentette,hogy egy hétre eljön hozzánk(én nem is bánom,200 km-re lakik,és amúgy is keveset látom,a férjem is anyjaként szereti).Nekem könnyebbség lesz,mert eléggé parázós vagyok az új helyzetekben,jó lesz,hogy tud tanácsokat adni,meg megmutatni amit nem tudok.
2014. júl. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem jött senki és őszintén szólva most már örülök neki nagyon. Nekünk sem volt gyakorlatunk benne, de minden jött magától.


Odaköltözne az anyukád vagy csak ott lenne, amíg a párod dolgozik?

2014. júl. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én anyósom 5 napig itt is aludt nálunk, aztán még két hétig jött minden nap csak akkor ment haza, ha netán elaludt a kislányom. Bevallom nekem egy hét után már zavaró volt nagyon, hogy nem lehettünk hármasban a férjemmel és a kislányunkkal, neki még ennek ellenére is hiányérzete volt, úgy gondolta nem vehette ki a részét mindenből.

Néha a babát is stresszeli,ha túl sokan vannak körülötte.

2014. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Julie S ***** válasza:
Edesanyam mar nem el, parom szulei meg epp egy koltozes kellos kozepen voltak akkor. Igy nem jott senki segiteni, de nem is hianyzott. Mi orultunk, hogy nyugi van.
2014. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!