Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen házi bébiétel recepteke...

Milyen házi bébiétel recepteket tudtok?

Figyelt kérdés
Melyiket szereti a babátok,miért és hány hónapos kortól lehet adni?

2023. nov. 5. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Komplexet nem tudok írni mert még én sem csináltam. Ha nem baj követem, hátha lesz valami jó.:)
2023. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Levesben főtt répa,krumpli pici lével. 6 hónapos
2023. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja mindez összeturmixolva
2023. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamat 6 hónapos korától kóstoltattam kb mindennel.

Most kilenc hónapos, szinte mindent eszik amit mi.


Én ilyeneket szoktam neki:


Kb 10 centi répa, 2 centi fehér répa, egy kolás kupak méretű zeller gumó, 3 kupak méretű karalábé, és egy tojás méretű krumplit, picike hagymá felkockáztam és sima, később enyhén sós boros vízben megfőztem.

Pempősítettem, majd vagy simán a pempőt ette, vagy egy kis tésztára tettem és úgy ette.

Volt amikor csirke husit, halat, disznót pároltam, sütöttem és azt is pempősítettem és ment a zöldséges pempőbe vagy mellé.


Az ízeket nyílván lehet variálni, kihagyni belőle. Az elején sokszor egy fél édes almát, vagy körtét, barackot is tettem az alap (répa-krumpli) párosok mellé.


Ilyenekről most már egy étkezésre 2 evőkanálnyit eszik.


A mennyiségeket azért írtam ilyen "hülyén" , hogy nagyjából elképzelhető legyen :) Nincs mérlegem.


De szívesen eszi a zöldségeket darabosan, párolva.


A lágy tojás sárgáját kenyérrel tunkolva.


Egyébként én sokszor azt csináltam amikor nem volt ötletem, hogy elmentem egy üzlet bébiétel szekciójára, megnéztem a címkéket, hogy adott korcsoportra mit írnak és itthon elkészítettem.

2023. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Banán-őszibarack püré

Őszibarack-sárgabarack püré

Párolt alma-gesztenye-főtt csirkemell püré

Párolt burgonya-cékla püré (+margarin)


Ezek voltak a kedvencei.

2023. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Neki nem pürésen adom. Ritka amikor püréset eszik.

Főtt répa, burgonya, édesburgonya, husi, cékla, sütőtök, brokkoli


Banán, őszibarack, mangó, alma, citrom,


Kenyér

Ezeket szoktam kombinálni.

Illetve megszoktam vele kóstoltatni azt amit mi is eszünk. Kapros Tökfőzelék, kókuszos tekercs , leves, tészta, pogácsa stb


7 hónapos

2023. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!