Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki maga készít bébiételt a...

Aki maga készít bébiételt a babájának írna nekem recepteket? Mi a kedvence a babádnak?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 16:17
 1/7 Kerria ***** válasza:

Milyen idős a gyerkőc?


6-10 hónapos kora között az enyém nagyon szerette a tököt, a cukkinit, a burgonyát, a spenótot (sóskát kevésbe, de ette), itt még nem válogatott, szóval folytathatnám a felsorolást

10-12 hónapos koráig a cékla is nagy kedvenc lett, viszont a brokkoli, a burgonya és a sóska teljesen kiesett az étkezéséből, kiköpte :)

2013. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát jóformán bármit,amit ehet összetehetsz kis só,bors,fokhagyma vagy leveskocka.Enyém 9hós lesz,de csak a sima répát,sima almát és sima joghurtot/kefirt nem eszi.Ha mással teszem össze,mindet szereti.Az üveges babakaják közül a Dm/Rossman sajátmárkásaktól rettentően öklendezik,mert olyan tömör,sűrűek.
2013. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még csak 2,5 hónapos.Kb.5 hósan szeretném a hozzátáplálást elkezdeni.Addig meg gyűjtöm a recepteket:)
2013. jún. 27. 16:39
 4/7 anonim ***** válasza:
én mindent megfőzök neki, nyersen nem nagyon eszi a gyümölcsöt. almát, répát, krumplit, tököt, cukkinit, céklát (ritkán), barackot, csirkemellet, banánt, szilvát, spenótot, uborkát szokott kapni. ezeket variálom, megfőzöm, turmixolom. ha valami ízetlenebb, teszek bele neki petrezselymet, zellert, kaport. pici olajat is lehet, esetleg hagymát, fokhagymát, attól függően mennyi idős. én egy kicsit hígabbra csinálom, mint a bolti, mert ő nem nagyon iszik, csak anyatejet. a gyümölcsöket nagyon szereti, főleg az almát szilvával és a répás kajákat; pedig a hozzátáplálás elején az almától és a répától is öklendezett. bolti kaját szinte nem is adok neki. ha vmit megfőzök, abból kap még másnap, ha marad harmadnap is (kivéve ha húsos)
2013. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindig főztem neki, bébiételt nem szerette. Amíg pici, inkább nyersen add a gyümölcsöket turmixolva. A fiam szerette a főtt sárgarépát almával, sütőtökkel, de szerette a zöldségeket általában is. Kivéve a krumplit, azt a mai napig csak sűrítésre használom. Kedvence a paradicsomos tészta, brokkolis-sajtos tészta, és imádja a gazdag leveseket.
2013. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom imádja a sárgarépa főzeléket husival, a karalábét, a cukkinit, karfiolt, káposztát, sütőtököt. A brokkolit meg a céklát sajnos nem szereti.
2013. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nagy kedvenc volt: Csírkemell, répa , krumpli, tészta, vöröshagyma (pici) , ételízesitő. A végén alma és pici rántás. Nagyon finom ízt ad neki az alma.
2013. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!