Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukor 8 hónaposan?

Cukor 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Kérlek ne szedjétek le a fejem, kezdő anyuka vagyok.

Szóval a kisfiam 8 hós,7200 gramm. Kevés szerintem a súlya,most próbálok neki laktatóbb ételeket adni, több krumplit, husit, hátha kicsit megindulna a súlya. Teázni is szokott és megfordult a fejemben, hogy tennék egy pici cukrot a teába. Vélemény?



2023. nov. 6. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A súlya nem kevés, de ha az lenne sem cukorral kellene hizlalni.
2023. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem kevés a súlya, teljesen normálisnak hangzik ez alapján (de egyébként ha letöltöd a WHO görbés alkalmazását - Child Growth Tracker - , akkor az eddigi védőnői/orvosi mérések alapján megnézheted a saját görbéjét, és azon látni a trendeket, hogy hogy halad a fejlődése, igazából ez a mérvadó, nem egyetlen kiragadott mérés), másrészt nem hízós malacról beszélünk, akinek újévre X kilósra kéne híznia bármi áron, ha a súlya valóban kevés is lenne vagy stagnálna, egészen biztosan nem cukros teával kéne hizlalni. A cukor üres kalória, semmi, de semmi szüksége rá egy 8 hónapos babának (mondjuk felnőtteknek se nagyon), hiába hízna tőle, egészségesebb nem, csak kövérebb lenne, ami tudjuk, hogy hosszú távon csak káros.

És bár én 1 éves kor előtt szigorúan nem adtam a gyerekeimnek semmilyen hozzáadott cukrot tartalmazó dolgot, nem gondolom ördögtől valónak feltétlenül ha alkalmanként 1-1 valamilyen édességet (mittudomén, túrórudit vagy babapudingot vagy hasonlót) kap egy kisbaba, bár felesleges meg minden, de úgy gondolom, hogy 1 éves kora előtt 2-3 alkalommal beleférhet, baja nem lesz tőle, de szándékosan cukorral etetni direkt(!) azért, hogy hízzon, az már határozottan káros.

2023. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vizet adj neki,a cukros tea helyett

Nem vagyok cukorellenes,a gyerekeim minden nap kapnak egy kis kekszet,csokit,de nyolc hónaposan azért nem adtam egyiknek sem cukros teát.

2023. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, nem adok akkor neki cukros teát!😊 ötlet, hogy mit adjak akkor neki, ami egészséges de mégis kalóriás?😊 letöltöm az alkalmazást!
2023. nov. 6. 19:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarod hizlalni? Anyatej/tápszer, azok a leginkább kalóriadús ételek, amiket 8 hónaposan adni kell neki, egyébként a kóstoltatás, ismerkedés az ételekkel, ízekkel, textúrákkal a menü. Hús, zöldségek, gyümölcsök, tésztafélék, gabonák, stb. Mindegyik kategóriában van kalóriadús és kevésbé kalóriadús étel, alapvetően annak a bababarát változatát érdemes adnod neki, amit ti is esztek, mert végső soron az a cél, hogy a családdal együtt egyen idővel, nem az, hogy a hónap végére 5 kilót hízzon.
2023. nov. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard hízlalni, nem malacka.

Eszik amenyire szüksége van.

Pár év múlva meg majd elhízott lesz, mert tömted.

2023. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Alkati dolog. Egyik fiam egy évesen volt 8 kg, az öccse meg 6 hónaposan. Igaz ő 4200 g -mal született.

A nagy, egy vékony csontú, örökmozgó, alig alvó baba volt. A kicsi meg evett, aludt, féléves koráig, a mozgása nagyon hirtelen indult 7 hónaposan.

Később ez a különbség eltűnt.

Nincs baja a babádnak, nyugodj meg. A második félévben kevesebbet gyarapodnak, többet mozognak, erősödnek, ügyesednek.

2023. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard hízlalni. Nem malac. :D

Engem a védőnő nyúzott ezzel állandóan. Mindig azt mondta, adjak neki 2x húsos főzeléket naponta. Mondom jó, 1x se eszi meg, nem hogy 2x. A gyerekorvosnak említettem, ő meg mondta, hogy hülyeség, semmi baj nincs a súlyával. 1 évesen volt 9250 gramm.

2023. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem tennék a teaba cukrot, mert akkor mindig úgy fogja kérni, a vizet, sima teat nem fogja meginni.
2023. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most letöltöttem az alkalmazást, beirtam az adatokat és az alsó citromsárga vonalon haladunk kb. Ez mit jelent?
nov. 7. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!