Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltál úgy, hogy első terhessé...

Voltál úgy, hogy első terhesség előtt/alatt és/vagy szülés után azt mondtad, első és utolsó baba, de aztán eltelt 1-3 év és másképp gondoltad?

Figyelt kérdés
Aki nem akart először egynél többet, végül hány babátok lett?
nov. 11. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 évvel az első után éreztem azt, hogy szeretnék még egy gyereket. 8 év van a két gyerek között, többet tényleg nem szeretnénk.
nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig kettőt szerettünk volna. Az első terhesség alatt és szülés után is azt mondtam, hogy bár kettőt szeretnénk, de ezt még egyszer nem vagyok hajlandó. 1 év körül volt mikor átkattant valami bennem, hogy nagyon vágyok és újra szeretném átélni az egészet. Férjem már az első pár hó után vágyott rá,de úgy volt vele, ha többet nem szeretnék azt is megérti. Később ahogy telt az idő teljesen megért bennem, most újra kismama vagyok, de még az elején. Most úgy vagyok vele legyen minden rendben, problémamentes, többet viszont tényleg nem. :D
nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is 2t akartunk, kis különbséggel.

Viszont az első szülésem leírhatatlanul rossz volt. Nem a fájdalom miatt, hanem a bánásmód miatt. Ott azt mondtam, soha többet.


Aztán mikor 1 éves lett, belevágtunk. Addigra kihevertem.


Elhalt, műteni kellett. Ott a lelki része tántorított vissza. Nem a veszteségé, hanem a megalázásé, amit a kórházban kaptam.


Végül ujra bevállaltuk. Azzal a feltétellel, hogy elkerüljük azt a kórházat bármi áron.

2.5 év lett a gyerekek közt.

nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első után nem, de a második után úgy voltam vele, hogy én ezt többet soha. A terhesség borzasztó volt (problémamentes, de egy 1,5-2 éves gyerekkel a nyakadon terhesnek lenni akkor is nehéz és borzasztó, ha nincs semmi gond), a szülés még hagyján, azt simán bármikor újracsinálnám, de az újszülöttes időszak miközben egy 2-2,5 éves gyereked van, az nekem pokoli volt. Most 1 éves a kicsi, 3 éves a nagy, és most kezd könnyebbé válni a dolog, és valahogy kezd érlelődni bennem, hogy biztos ő volt az utolsó? Ésszel eldöntöttem már, hogy nem lesz több, de ha elképzelem magam 30 év múlva, nem biztos, hogy csak 2 gyerekem látom a karácsonyi vacsoraasztalnál. Ugyanakkor már sok dologba beleéltem magam, amibe nem férne bele egy újabb gyerek (karrier, továbbképzések, hobbiprojektek, a párkapcsolatom, új cicik, ilyesmi :D ), illetve hát a férjemnek is van beleszólása, és ő megállna két gyereknél, így valószínűleg tényleg nem lesz több.
nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hármat akartam mindig a férjem négyet. Most született nemrég az első. Na én eldöntöttem hogy még egy lesz mert szeretnék egy kistesot mindenképp de többet nem.
nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Második szülésem után. És 3 évvel később is magabiztosan állítottam, hogy nem szeretnék többet. További 2 évvel később bármit megadtunk volna még egy babáért, és hálistennek lett is.
nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindig is két gyerkőcöt szerettünk volna, de már a szülés napján azt mondtam, hogy én ezt soha többé és 14 hónapos volt a kislányom, amikor először elkezdtem azt érezni, hogy basszus én ezt mégis képes lennék esetleg újracsinálni. Előtte teljesen kizártnak tartottam. Azóta szinte hónapról hónapra érik be a történet és mostmár őszintén úgy érzem, hogy szeretném (1,5 éves a kislányom). Persze tele vagyok félelmekkel, de ez talán természetes, hiszen mostmár pontosan tudom mi vár rám... Meglátjuk a sors hogy akarja.
nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!