Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » November 7. én lesz hat...

November 7. én lesz hat hónapos a kisfiam, az orvos a múlt héten azt mondta, már ihat rendes tejet, így elkezdtem neki azt is adni, de azóta nagyon nehezen kakíl, lehet a tejtől?

Figyelt kérdés
Eddig nutrilont ivott, és még éjjel most is azt adok neki. Kifőzhetek aszalt szilvát tejbe? Vagy kúpot? Hogy segítsek rajta? Szinte kőkeményet kakíl...
2010. okt. 20. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposnak rendes tejet? ??? Ezt jól elszúrtad. Ne adj neki. Mindenhol azt mondják, hogy 1 éves kkorig nem szabad. MIlyen dokid van neked?
2010. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért!Fél évesen már tehéntej????Én úgy tudtam semmiképp nem szabad egy éves kor alatt adni!!!
2010. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor jól gyanítottam, hogy az a baj, mert eddig semmi gondunk nem volt a kakílással...
2010. okt. 20. 09:49
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Nyugodtan adhatod neki a tejet. A legújabb kutatások szerint,minél később kap tejet a baba,19-szer nagyobb esélye van az allergiára. A tejtől pedig nem lehet szorulása,inkább a hasmenés jöhet szóba. Az orvosra hallgass,ne a tapasztalatlan linkelőkre.
2010. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaz még én sem adtam tejet ennyi idősen, de ha az orvos azt tanácsolta, akkor add neki. Lehet még hozzá kell szokni a gyomrának, vagy egyelőre add fele-fele arányban a tápszerrel.
2010. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor mi okozhatta? Jönnek a fogacskái is, egy már kint van, de attól nem hasmenésének kellene lennie? Akartam neki aszalt szilvát kifőzni tejbe, az segítene?
2010. okt. 20. 09:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon laktok?

ha igen, akkor ez kamu és provokatív kérdés.

2010. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"A legújabb hazai és nemzetközi állásfoglalások szerint a tehéntej bevezetése a csecsemő étrendjébe egyéves kor alatt nem ajánlatos, mivel vas-, linolsav-, C-, D- és E-vitamintartalma túlságosan alacsony, nátriumtartalma viszont magas. A tehéntej fehérjetartalma ugyancsak magasabb annál, mint amennyi az anyatejre jellemző érték ebben az időszakban. A picinyek veséjének kiválasztó működése, valamint bélrendszerük ellenálló képessége még nem éri el a felnőttekét. A tehéntej tehát nem felel meg tökéletesen a csecsemők és a kisdedek táplálékaival szemben támasztott követelményeknek. Van, amiből túl sok, másból túl kevés van a tehéntejben! Az életkor előrehaladtával nemcsak azért válik elfogadhatóbbá a tehéntej, mert már érettebb a vese, hanem azért is, mert a naponta megivott mennyiség tovább csökken. Egészséges csecsemők, kisdedek túlzott tehéntejfogyasztása könnyen vashiányos vérszegénység kialakulásához vezethet. Ugyanis a tehéntejben kevés a vas, és igen rosszul szívódik fel. A tehéntejben levő jód, cink, szelén mennyisége változó, és sem ezeknek, sem a tehéntejben levő vitaminoknak a mennyisége nem éri el a kívánatos értéket."
2010. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
11:08as írónak: ez nem kamu és nem is provokálni akarok, nem Magyarországról vagyok, de ennek ehez semmi köze, nekem csak problémám van, és segítségre van szükségem! Ez ojan nagy baj? Hiszen a gyermekemért megtennék mindent! Ha az orvos nem mondta volna, hogy próbáljak már tehéntejet adni a kicsinek akkor eszembe sem jutott volna!
2010. okt. 20. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!