Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordaozás - milyen idős...

Hordaozás - milyen idős koráig illetve hány kilós koráig hordoztátok a babát elől?

Figyelt kérdés
Csatos hordozónk van.
nov. 14. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:

6 hósan 8 kiló volt. Először kipróbáltam oldalt, az is jobb volt, mint elöl. Utána lett egy nagyobb hurcink, abban tudtam hátra kötni. Onnantól 99%-ban hátul volt. Ha 5 percnél kevesebb időre vettem fel, akkor került előre.


A csatosban egész könnyű hátra tenni (felrakod előre a derekadra, összefogod a karpántot és hátra forgatod). Nekünk mei-tai van, abban se nehéz.

nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2-2,5ig napi rendszerességgel. 2,5-4 éves koráig - akkor már csak kirándulások alkalmával ha 3-4km-nél többet akartunk menni.
nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elöl kb 3-4 hónapos korukig hordoztam mindkét gyerekem. Amint kellően stabil lett a felső testük, hogy azt a "rántást", amivel hátra tudtam őket húzni, biztonságosan elviseljék, onnantól háton cipel(t)em őket. Nem tudom már, hány kg voltak, talán 5 körül, de első sorban a kényelem és a praktikum miatt kerültek hátra, nem a súly miatt.
nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

6 kiloig birtam elol (2,5 honaposan mar ennyi volt 😅) de utana tartottunk egy kis szunetet, mert meg nem tartottam eleg stabilnak ahhoz, hogy hatra tegyem.

Vegul 5 hosan kerult hatra csatosban.

nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb. 7 kg-ig. De mi nagyon sokat használtuk, csak rajtam aludt nappal. Utána tettem hátra.

Most 1 éves már csak 1x alszik nap közben, de van hogy hagyom elöl. Vagy ha elmegyek vele a boltba és esik az eső, csak így tudom a fejére fogni a kapucnit stb.

nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kb. 10 kg-ig vegyesen hordoztam, hol elöl, hol hátul. Ezt nem sokkal 1 éves koruk után érték el. Az egyik gyerekem nagyon pici volt, vele bő másfél évesen is előfordult, hogy előre kötöttük.
nov. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8 honaposan kezdtem hordozni, addigra szerette meg a fiam, egybol haton. Altatni elol szoktam.
nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedésen mindig elöl hordoztam egyrészt hogy lássam, másrészt kisebb eséllyel mentem neki valaminek és ülni is jobb volt úgy. Az utcán csak kb. 5 hónapos koráig volt elöl. Már akkor is 8 kg körül járt, elég sokat sétáltunk a hátam így jobban bírta és őt sem zavarta.
nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!