Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hordoztatok?

Hogyan hordoztatok?

Figyelt kérdés
Hordozással kapcsolatos kérdéseim lennének. 2 hónapos múlt a babám, szeretném kipróbálni a hordozókendőt de nemtudom, hogy milyen fajtát válasszunk. Olyan kellene amit sokáig tudunk használni. Láttam sima rugalmas hordozókendőt, karikás hordozókendőt és mei-tait is. Télen hogyan hordozzátok a babátokat? Mibe öltöztetitek ilyenkor? A kabát alá teszitek? Minden érdekel ezzel kapcsolatban! A válaszokat előre is köszönöm! 
2017. okt. 29. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

2 hónaposnak hosszú szövött, vagy karikás kendő. A rugalmas már súlyban nem lesz jó sokáig, 6-7 kilónál érezhetően nyúlik, hiába írnak rá többet. A mei tai stabil ülni tudástól ajánlott, de személyes véleményem szerint az a legkényelmetlenebb fajta. Gyorsan meg lehet tanulni kendőzni, ha meg már totyog, csatossal még egyszerűbb.

Én közös kabátot használtam, szerintem nagyon kényelmes és praktikus.

Ajánlom Facebookon a Babahordozás - kérdések és válaszok csoportot, ott kompetens emberek segítenek (tapasztalt anyukák, hordozási tanácsadók).

2017. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Sokfelet probaltam. 2 honapos babanak a kendo jon szoba, akar karikas, akar hosszu, akar rugalmas, akar szovott. A rugalmasnak van egy sulyhatara, kisebb babakhoz szoktak ajanlani. A szovott kendo tovabb jo, akar a hordozos kor vegeig is hasznalhato, de azert mas egy "kisbabas" es mas egy totyogohoz is is kenyelmes szovott kendo.


A hosszu es a karikas kozotti legfobtosabb kulonbsegek, hogy a karikas felvallra terhel, ezert valtogatni kell az oldalakat bizonyos idokozonkent, mig a hosszu kendo egyenletesen terhel. A hosszukendo rengeteg anyagmennyisegben, a karikas kis helyen is elfer, konnyu magaddal vinni, konnyu elokapni, es gyorsabb beletenni a gyereket.

A karikas kendo feloldalas terhelesen konnyit a csiponhordozas, amit a babak egyebkent is nagyon szeretnek, mert sokkal jobban kilatnak ugy.


Rugalmasbol a legtobb hosszukendo csak 7 kiloig jo, es hati hordozasra nem alkalmas, kiveve a Je Porte mon bebe (Zsömbi) kendojet, ami 14 kiloig jo, es hatra is lehet kotni vele. Nagyon meleg, ez nyaron hatranya, telen kint elonye, bent a futott szobaban meg emberfuggo. Szemelyes tapasztalatom nincs vele.


Letezik rugalmas anyagbol karikas kendo, szinten a Je porte mon bebe-tol (Pöti a beceneve), Nagyon kenyelmes, konnyu gyorsab beletenni-kivenni belole a babat, csipore rakni is konnyu.


Karikas szovottem Little Frog Quartz van, nagyon szerettuk, kb. 6 honapos korig hasznaltuk aktivan, utana nekem mar nehez volt a feloldalas terheles.


Hosszu szovottbol egy Hoppediz Osakank es egy Lana Vanille Starsunk van. Elobbi kisebb babaval ugy 8-9 kiloig kenyelmes, utana szerintem mar nem annyira, utobbi sem eppen nagybabas kendo, igy most egy Maisaa kevertszalas kendorol almodozom.


En hasznaltan vennek egyet, amit mar sokat hasznaltak (a kendok a hasznalattol "betornek", puhava valnak), vagy ha ujat szeretnel, akkor egy Little Frog hosszukendo is jo valasztas lehet, azokbol a 100% pamutosak altalaban mar alapbol finom puhak. A legsokoldalubban egy hosszu kendot lehet kihasznalni, de hasznos lehet probalni, vagy hordozasi tanacsadason reszt venni, hogy megtalaljatok a nektek megfelelot.


Ha olyan otthon kiserletezos tipus vagy, mint en, akkor en hasznaltan vennek a helyedben, videokbol is eleg jol meg lehet tanulni, es en egy hosszu szovottet vennek, meg a Jpmbb rugalmas karikasat, amirol fentebb irtam. Utobbi nagyon kenyelmes, konnyen kezelheto, rovidebb alkalmakra, es csipon hordozasra tokeletes, hosszabb setakhoz, altatashoz egy szovott kendo jobb az egyenletes terheles miatt. Bar ha gyereked olyan lesz, mint az enyem, akkor mar ennyi idosen csiporol akar nezelodni, igy neki pl. a szovott akkor max. altatashoz mehetett.


Amikor mar a hata legfelso reszet is onalloan tartja, akkor egy mei tai helyett szerintem egy Emeibaby is tart annyira, es azt 2 eves korig tudjatok hasznalni. Nekunk az volt. Sokan azt mondjak, hogy az is csak egy csatos, ami totyogos kortol jo, szerintem akkor ennyi erovel egy mei tai is ilyen.

2017. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kozos kabat es hordozos takaro is volt, ameddig pici, addig a kozos kabat nagyon jo, en a ferjem kabatjaban vittem, az eleg volt kettonknek, aztan mikor mar haton hordoztam, vettem hasznaltan MaM hordozos kabatot, azt is egesz sokat hasznaltuk. Kozos kabat eseten ugy oltoztetem, ahogy bent szoktam+sapka+hordozos garbonyaku sal volt rajta, ennel tobb a kabat meg a te testmeleged melle ugy tudom, nem kell, nekunk bevalt igy.
2017. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szövött kendőnk van, Nandu. A hordó kor végéig használható. Most 8 hónapos a pici, szóval télen még nem próbáltam.

Eddig remekül bevált.

Nem jó nagyon aláöltöztetni, mert te is melegíted és a kendő is. Van egy mellénye a fiamnak, azt akkor is le tudom venni és vissza tudom rá adni, ha kendőben van.

A kardigánom még rá szoktam gombolni, akkor mellény se kell.

Talpas nadrág, harisnya, overál: egy számmal nagyobb kell, hogy ne nyomja el a lábfejét! Én a talpas nacikat jobban szeretem, mert nem tudja lehúzni úgy, mint a zoknit vagy a cipőt. (Ez a kedvenc szórakozása.)

2017. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk az ülni tudásig Nandu hordozó kendőnk volt, szövött kendő. Szerettem, mert kb 4-5 módon meg lehet kötni. Hátránya, hogy hosszú volt (ez mondjuk jó,mert a hosszút tovább lehet használni), emiatt az utcán picit nehézkes megkötni anélkül, hogy ne érjen le a földre - de lehet csak én vagyok béna :)


Amikor hűvösebb volt, úgy hordoztam, hogy pulcsira magamra kanyarítottam a kendőt ahogy elő kell készíteni, bele a babát és úgy vettem fel a kabátom. Amíg pici volt a fiam, a terhes kabátom használtam és rá tudtam cipzározni. Utána már nem, akkor csak nyitott kabátban voltam, sállal a nyakamban. A fiamat pedig úgy öltöztettem, hogy semmiképp se fázzon. Ha télen lett volna 3-4 hónapos, akkor szerintem egy overállt adtam volna rá, vagy magas szárú bélelt mamusszal, vagy valamivel ami melegen tartja a lábát. Táskába készítenék egy sálat, amit ha kell, még rá tudok teríteni.

2017. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én semmit nem tudtam a hordozásról, így elmentem egy helyi hordozós klubba. Ott kipróbálhattam egy csomó fajta hordozót/kendőt, segítettek a felkötésben, felmérték az igényeimhez melyik a legmegfelelőbb és nem utolsó sorban a babán is láthattuk melyik a legkényelmesebb neki. Én ajánlom, hogy ha van lehetőséged keress egy ilyen klubot vagy tanácsadót.
2017. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!