Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan tartottátok/hordoztá...

Ti hogyan tartottátok/hordoztátok 4hós-8kg 68 cm-s babátokat?

Figyelt kérdés
Kislányom eléggé hasfájós, és tejallergiás, így sokszor kézben kell tartani több óráig is. Már alig bírjuk. Gondolkodtunk kengurun, de kicsit félünk venni, mert túl hosszú a baba és nagy a súlya. Ajánlanátok jó kengurut?
2013. jan. 24. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk csak mi a bukósság miatt! állandóan ölben! Igazából nem tudok a kengururól mit írni nekem kb 3-4 szer volt benne!Nem szerette! De a hasfájós babát a karodra kell fektetni hogy lefelé nézzen és simogatni a hátát! Így masszírozod a hátát és a hasát is ez szokott segíteni! Vagy a hasmasszázs ha meg tudja valaki mutatni,hogy kell (a szélelhajtó masszázs)! A kézben tartás csak nehezebb lesz! Sajnálom! De így van! Még azt próbáld ki,hogy kiságyban a hasára fekteted úgy is tudja masszírozni!
2013. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálunk bevált, hogy hátára fektettem, az ellentétes könyökét-térdét, felváltva egyik oldalon, másikon egymáshoz nyomtam. A szelek eltávoztak.

Soha nem tartogattam kézben. Az nem segít, de hozzászokik és később nem marad meg az ágyában.

2013. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam pontosan 4 hónaposan 8500g és 70cm volt. A tápszert csak úgy ette meg ha ringattam és fél kézzel etettem. Becsípődés meg ilyen különböző gyulladásaim voltak voltak a gerincemben.

2 hete eszik már normálisan most 9 hónapos és 12 kg.

Nem elkapattam hanem nyelési gondjai voltak ami az orvos szerint 8 hós korára megjavul +- 4 hét, igy is lett.

Mi anno vettünk kengurut 2fajtát szart se ér mert akkor a vállam fájt és az csak 9kg-ig jó. Én is csak azt tudom mondani hogy szoktasd a kiságyba, mert kikészülsz.

Annyi előnye viszont van a dolognak, hogy semmi felesleg nincs rajtam és tök izmos lettem :D

2013. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem hordozókendőt vegyél. Én is rászántam magam, pedig egyáltalán nem vagyok az az ősanya típus, meg elrettentő volt az a sokméter anyag is. De nagyon jól tettem, hogy megvettem. Jó, nem mondom, hogy nem terheli meg a derekat egy idő után, úgyhogy egy óra hosszánál tovább nem ajánlom egyszerre.

Adhatsz neki probiotikumot is, van csecsemőknek való is. Csak figyeld, hogy ne okozzon szorulást. Enyhe szorulásra a Vitacolan szirup (vitamin) is jó. Persze kb. 1 hét kell, mire utána elkezd napi szinten javítani.

2013. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is a kendőt javaslom inkább, azzal abszolúte semmilyen hossz- vagy súlybéli korlátozás nincs:). Ha elöl már nehéz, akkor csípőre vagy hátra is tudod vele tenni a Kicsidet:).
2013. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

Plusz egy pont a kendőnek. Még akkor is jobban jársz ha elölre kötöd fel, és leülsz egy fotelba netezni amíg a pici alszik. Nálunk most ez van, igaz az én kisfiam még csak 5 kiló, de én se szívesen ácsorgok vele órákig. Nagy könnyebbség a kendő mert pont középen van és így nem terheli "oldalra" a gerincemet. Amikor csak kézben van akkor érzem hogy a hátamnak nagyon nem esik jól.


A kengurut nem javaslom mert nem biztosítja az anatómiailag helyes terpesz tartást, ha idegenkedsz a kendőtől akkor inkább egy mei tai-t vagyél, azt könnyebb megkötni, és az elöl felkötés - fotelben netezés a babával még mindig működik vele :)

2013. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!Elsőnek: Sajnos a szülésnél a bal karomat olyan szinten tönkretették, hogy egy nehéz tepsit sem bírok vele emelni. Ez kizárja a karon tartást, mert akkor a másik kezem is tropára menne.

Masszírozgatjuk és voltunk gasztroenterológusnál is vele, már javul, de sajnos még mindig vannak olyan órák mikor nem lehet letenni. Nem hisztizik, hanem tényleg fájdalmai vannak.Sajnos még velünk alszik, már a héten próbáltam a kiságyat, de nem működik. Arra jutottunk, hogy amíg nem gyógyul, addig marad velünk.(Éjszaka is sokszor felriad, apa szokta simizni, cumit adni neki és nagyon igényli is ezt).Sokszor annyira fáj neki a hasa, különösen mióta már önmagától is tud kakilni, hogy oldalra fordul és a karomban alszik el.

Szóval néztük a kendőt is, de az még letyetárabbnak tűnik, mint a kenguru. Láttam olyan kengurut is , ami 35kg is jó, de az átlag 15kg-t bír.

A baba szopik főként 85%.Pótlás spec. tejmentes tápival.Nem eszik többet, mint a megengedett mennyiség, sőt van olyan is heti 1-2 nap, hogy 100ml-vel kevesebbet.Alapból nagy súllyal született.4370g és 55cm.

2013. jan. 25. 09:20
 8/16 anonim ***** válasza:

A szövött kendők direkt hordozásra készülnek(általában keresztsávoly szövéssel, ami nem hasad akkor sem ha százas szögbe akadsz, nem nyúlnak...), nagyon erős anyagok, pl. felnőtt hintaágyat is nyugodtan lehet belőlük készíteni ha az ember másra már nem használja.

Feszesen kell őket kötni és akkor pontról pontra ölelve a babát támasztja, "lebegteti" rajtad. Ami azt jelenti, hogy stabilan tartja, nem roskad össze a baba, de nem is lapítja Rád.

2013. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolónak: csak babával tudnám kipróbálni, melyik a jó ugye?

Mármint a sajátommal.

2013. jan. 25. 10:22
 10/16 anonim ***** válasza:

Tulajdon képpen bármelyik szövött hordozó kendő jó:), a leggyakoribb márkákat sorolom csak fel:

Nandu, Didymos, Hoppediz, Girasol...

Merre laksz? Szinte minden városban hordozós klu, vagy hordozási tanácsadó, akik tudnak Neked vásárlás előtt kendőket mutatni, illetve megtanítani a használatát. A legtöbb klubban, illetve az összes tanácsadónak van ún. hordozós/gyakorló babája, amelyek súlyosak, és olyanok mint az igazi csecsemő, ők ezzel tanítanak kötni, hogy "élesben" már biztonságban érezd a Kicsidet, és ne "rajta" elljen "kísérletezni":).

Ha szeretnéd, nagyon szivesen segítek hozzáértőt vagy klubot keresni:)!

2013. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!