Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórosan magas bilirubin...

A kórosan magas bilirubin szinttel mindig együtt jár az aluszékonyság?

Figyelt kérdés
A babám arca sárga,de nem aluszékony azért kérdezem.
2010. okt. 20. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. a Barátnőm gyereke volt sárga még egy hósan is, pedig két óránként evett éjjel-nappal.

Kórházba kellett menniük. Látta orvos?

2010. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Látta,de szerintem azóta sárgább.
2010. okt. 20. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak anyatejes? Vidd elszerintem megint.

A barátnőméknek az volt amúgy, hogy be kellett menni a kórházba, nem kapott semmit, csak nem kaphatott anyatejet, csak tápszert, így le is ment a biliburin szint. Az anyatejbe van egy hormon , amitől nem megy le.

Szerintem mutasd meg a dokinak, ez nem játék, súlyos következményei lehetnek. Pl. agykárosodás.

2010. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen anyatejes.Köszi,én is arra gondolok,hogy attól van,de a neten azt írják,hogy az anyatejes sárgaságnál nem szokott kóros szintig emelkedni a b.szint,és hogy régi tévhit az,hogy meg kell vonni a gyerektől az anyatejet ilyen esetben.Ezért nem szeretném feleslegesen kitenni olyesminek ami a barátnődékkel történt.
2010. okt. 20. 10:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod véletlenül,hogy a barátnődéknél milyen értékek voltak?
2010. okt. 20. 10:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia. Az én babám is nagyon sárga volt, másfél hónapos volt, mire visszanyerte "eredeti" színét. 10 nap után jöhettünk haza a kórházból, az volt a feltétel, hogy 200 alá menjen a bilirubin szint. de hetente jártunk vissza vérvételre (kétszer) aztán már nem bántották szépen elmúlt.

mennyi idős a babád?

2010. okt. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az értéket sajnos nem tudom, de tuti nagyon magas volt, mert beutalták a kórházba. Akkor egy hónapos volt a kicsi.

Lehet, hogy a neten azt olvasod, és lehet, hogy nálatok tényleg nem olyan vészes, de a kisfiúnál ez volt, és az idén. A kórházba vonták tőle meg az anyatejet az orvosok.

3 nap alatt leesett a normálisra a szint, addig a barátnőm fejt ezerrel, és szépen visszaálltak az anyatejre.

2010. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia!28 napos
2010. okt. 20. 10:33
 9/10 anonim ***** válasza:
és mikor nézték utoljára az értéket? a kórházban nem mondták, hogy szükséges e ellenőrízni lejjebb ment e?
2010. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az qnyatej remdszerint segít a bilirubin lebontásában, a teáztatás meg hátráltatja. Az aluszékonyságot a Sevenaletta nevű gyógyszer is okozhatja, amit gyakran adnak a sárga babáknak - többek között az én fiamnak is.
2010. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!