Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Farredő és combhurkácska...

Farredő és combhurkácska asszimmetria=csípőficam?

Figyelt kérdés
Kislányomnál azt állapították meg és beutalták röntgenre.Nem szeretném ha megröntgeneznék,1 hetesen rendben találták a csípőjét.Volt másnak a bébijének ilyen asszimetria és ha igen mit diagnosztizáltak?Mi a teendő?
2010. okt. 20. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a röntgentől,bár én sem szeretem és én is aggódom ha arra kerül a sor.

De ha nem viszed akkor később mozgáskorlátozott is lehet.

1 hetes kora óta változhat,és szerinbtem tedd azt amit a doki mond.

Jobbulást.

2010. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A röntgen abszolút nem ártalmas, a későn felismert csípőficamtól azonban mozgássérült is lehet. Én ezt nem kockáztatnám. Nem is tettem, röntgenezték. És nem nőtt két feje tőle. :-) Nem kell aggódnod.


Az én fiamnak is volt redő-asszimetriája, amit - mint később kiderült - hipotónia miatti törzsi és végtagi asszimetria okozott. Azaz csak a bal oldalát terhelte, a jobbat nem. Csípőficama nem volt, csodálkoztam is volna, ha lett volna, mert pici kora óta széles terpeszt biztosító hordozóban (kendő, mei tai) hordozom, hogy ezt megelőzzem.

2010. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom de a sugárzástól már parázok mióta anyukám leukémiában halt meg és röntgen asszisztens volt....nem értem uh-gal miért nem tudják megnézni...
2010. okt. 20. 12:18
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy hetesen semmit nem jelent ha minden ok. Nem véletlenül kötelező a 6 hetes csípőszűrés.

A lányomat is röntgenezték, és nem lett semmi baja. Miért nem akarod a röntgent? semmi baja nem lesz tőle.

A hurkák a lányomnak a lábán máshogy voltak, azt mondta a doki, hogy ez marhaság, semmit sem jelent. Mármint rosszat.

2010. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért ne hasonlítsunk egy röntgen asszistenst (ha attól lett egyáltalán beteg), egy egyszeri alkalommal végzett vizsgálattal. Ennyire nem legyél papanoiás.

Az anyukám méhrákban halt meg...

2010. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
aha,csak mások a vérképzőszervi daganatok genetikailag mint a többi...de sajnos előbbiről én már többet tudok mint kellene....na mindegy úgyis én döntök végülis nem ez volt a kérdés elvigyem-e vagy sem?
2010. okt. 20. 12:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd, és majd magyarázd el neki 18 évesen, hogy miért cípőficamos. Nyilván nem azért akarják vizsgálni, mert unatkoznak. Ha baja lenne, én tuti nem tudnék a tükörbe nézni.
2010. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ultrahanggal nem látnak át a csontokon. Koponya Uh-t is csak addig tudnak végezni, amíg be nem nő a kutacsa. A 4 hónapos baba combfeje meg már csontos, nem porcos, mint 1 hetesen volt. Ezért kell a röntgen, ezért nem elég az UH.


A sugárzás nagyon nagy dózisban okozhat rákos megbetegedést, illetve ha nagyon sokszor kap kis dózist, mert ezek összeadódnak. Túlparázod, nyugodj meg! NEM LESZ RÁKOS TŐLE A BABÁD.

2010. okt. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jó,majd elmagyarázom neki 18 évesen!Köszi a HASZNOS válaszokat,a többit meg magasról lesza.om!Azért ott még nem tartunk,hogy mozgáskorlátozott lesz de "köszi" a megnyugtatást,remélem nem jós vagy!!!
2010. okt. 20. 12:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem azért írtam, hogy megbántsalak, nekem is voltak gondok a lányom csípőjével, én vittem, nehogy baja legyen, eszembe sem jutott, hogy nem teszek meg mindent, ami tőlem telik.

Vittük magándokihoz is, hogy többen megnézzék. Küldtek röntgenre, el is vittem.

Terpeszpelust kellett hordani, sokat tornáztatni, amit megtanítottak, hogyan kell. Én nem lennék nyugodt, he nem vittem volna el. Bár semmi baja nincs, itt szaladgál. Csak nem értem a hozzáállást, de mindenki más.

2010. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!