Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hjajj, ez lehet csípőficam?

Hjajj, ez lehet csípőficam?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos leánykámon most vettem észre, mintha a bal laba rövidebb lenne... Nézem a hurkákat a combján, s ott egyformák, de a popsijánál a hurkák mintha nem lennének ugyanolyanok...

Van ok az aggodalomra? Röntgenre csak betöltött négy hónap után kapok küldőpapírt... Addig meg fog ütni a guta!


2011. márc. 22. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos látja rendszeresen? Nekik is feledatuk a csípő ellenőrzése, egy tapasztalt doki a nagyobb eltéréseket mindenféle uh nélkül kiszűri.. Ha ennyire feltűnő lenne, már biztosan szólt volna. Különben már az újszülöttosztályon megnézik a kicsik csípőjét, lábhoszát... Ott nem mondtak semmit? Ha láthatóan rövidebb lene az egyik lába a másiknéál, akkor az fennállt volna már születésekor is.. Ha a combján egyformák a redők, nem valószínű, hogy gond lenne.. Főleg, hogy az emberi test soha sem tekjesen szimmertikus.
2011. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én nem értek hozzá, de a szomszéd kisfiúnak sem egyformán vannak a hurkái, azt hitte az anyukája, hogy ez baj, de az ortopédián megnyugtatták, hogy nincs gond. Szerintem ne parázz előre!! Csak kikészülsz...

Neked mit mondtak az ortopédián? Vagy majd csak most mentek?

2011. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért ilyen későn kell vinni a babádat a vizsgálatra?A kisfiam ma 8 hetes és tegnap voltunk csípőultrahangon.Már ilyen korán is megtudják nézni és ha kell időben tudják kezelni,ráadásul nem kell röntgenezni.Kérdezz utána hátha tudnának hamarabb fogadni,bár szerintem már az uh-ról lekéstetek sajnos.

Ne aggódj biztos nem lesz gond!Nálunk sem találtak semmit,pedig a védőnő nagyon kötöttnek találta a csípőt.

2011. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A háziorvos utoljára 2 hónapos korában volt, megnézte, azt mondta minden rendben van. A szülészeten sem mondtak semmit, hogy baj lenne.... Legközelebb két hét múlva jön a háziorvos beadni a kötelező oltásokat, s akkor megírja a küldőpapírt a vizsgálatokra. Nagyon virgoncul mozgatja a lábait, nem úgy tünik, mintha baja lenne. Csak pelenkacserélés közben egy kicsit tornáztattam, s akkor így hirtelen mintha egyik térde feljebb lett volna... Most megkérdeztem anyumat, hogy ő is úgy látja-e, s ő nem lát semmi eltérést... De én akkor is be vagyok zsongva!
2011. márc. 22. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Vidd el magándokihoz, vagy menj le személyesen a háziorvoshoz, és mondd el ezt neki, nem fog elküldeni.
2011. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nyugalmad érdekében szerintem menj magánrendelésre, kb. 4000 ft, de megéri és nem kell várnod.
2011. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!