Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babám elég ritka időközö...

5 hós babám elég ritka időközönként kakil. Kb 2 hónapja csak 10 naponta. Most már 16 napja nem volt kakija. Csak szoptatom. Puki van, nem sír, nem húzza a lábát. Ez normális?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem, 10-16 naponkénti kaki már nem normális. Kérj tanácsot gyerekorvostól.
2009. jan. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha kizárólag szoptatod ( és semmi mást nem kap ), akkor bizony két hét is eltelhet kaki nélkül. Az anyatej nagyon jól hasznosul sokszor nincs mit kikakilni. Az én fiam is a kizárólagos szoptatás időszakában 10-12 naponként kakilt.
2009. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Az én dokim azt mondta, hogy 4 napnál tovább nem szabad várni. Tudja egyáltalán ezt a gyerekdokitok???? Ha nem, minél előbb vidd el a babát!!!
2009. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

A széklet nem más mint hasznosíthatatlan salakanyag, a szervezet szemete, a kizárólag szoptatott babáknál az anyatejből nem mindig képződik annyi salakanyag hogy gyakran kakiljon egy baba!

Aki hülyeségeket ír az előbb olvasson utána!

2009. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én babám is szokott 10 naponta kakilni, jól használja fel az anyatejet, de szerintem a 16 nap túl sok!

Én 20 csepp espumizant szoktam adni kajcsi elött fél órával és 3-4 órán belül jön a kaki vagy meleg mecsek baby teát.

Ha erre sem jön a kaki, akkor tuti orvoshoz vinném.

2009. jan. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nem normális még akkor sem ha anyatejes, nekem a védőnő azt mondta, hogy három napig várjak és ha nincs akkor hőmérőzzem meg. Ilyen sokat nem szabd várni. Ha a hőérő sem segít akkor vidd le a gyerekorvoshoz lehet, hogy felír valamit. tymy
2009. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nekünk is elő szokott fordulni, hogy nincs kaki, de én 4-5 napnál tovább nem várok.Szoktam neki adni laveolacot/glukóz szirup/és attól olyan mennyiségű kaksi jön ki belőle 4-5 órán belűl, hogy bennem megdőlt ez a hasznosítási duma. Én is olvastam sokat erről, de hogyha ennyi mennyiség kijön, akkor vajon mi igaz belőle?

Sztem vegyél te is, nekünk van itthon nagy kiszerlés/1L/alig kell neki adni, és csak cukor. a kamilla tea is csak akkor használ, hogyha teli rakod cukorral.

2009. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy magadtól NE ADJ NEKI Laevolac szirupot,mint előttem írták,az tömény CUKOR!!!Még én is lefosnám a bokámat attól a szertől.Inkább vidd el dokihoz,és tőle kérj tanácsot.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A doki is mondta, hogy 4-5 nap után szabad neki adni belőle.5ml 10 vízzel.
2009. jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!