Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha 13 hónaposom 3...

Normális, ha 13 hónaposom 3 naponta, vagy annál is ritkábban kakil?

Figyelt kérdés
Megiszik naponta fél, egy liter limonádét, de még így is koppanós kemény bogyókat produkál és ráadásul ilyen ritkán. Úgyhogy 3-4 naponta általában kúpot adok, hogy kakiljon, mert ha tovább várok, akkor annyira nehezen nyomja ki önállóan, hogy sír. Mitől lehet ez? Mivel tudnék rajta segíteni? Egyszerűen nem hiszem el, hogy ami mennyiséget naponta megeszik, azok után ennyore kevésszer és keveseket kakil...
2011. júl. 17. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia


próbálj neki rostosat adni.


én pl. a lányom is nehezen kakilt anno és éppen ezért csak nagyon kevésszer kapott banánt és almát.

Leginkább barackot adok neki, az higítja a székletét.

Nem tudom milyen limonádét iszik de inkább átmenetileg próbálkozz a baba baracklevekkel. Legjobb a sima víz vagy olykor olykor a kamillatea.

a doki nem ajánlott valami székletlazítót? pl. laevaloc, diffulac...stb.

2011. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kislányom igaz h 1éveses, de minden nap kakil, van h 2szer is. Bár ő még szopik
2011. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy nem az! Ő egy kisember :D mint neked, neki is kellemetlen lehet, ha 3 napig foglalt a pocija és csak telik-telik.
2011. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki limonádét. Ha én sok citromosat iszok, az rendesen megfog, kerüld a sok csokit/kakaót, banánt.


Széklet lazíts (rostos ü., sima víz, tej, gyümölcs), és csak óvatosan a kúppal, mert hozzászokik, aztán már azért nem tud.

2011. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kislányomnak kb 8 hónapos kora óta facsarom itthon a naransclevet. Remekül megoldja a problémát. Ha a babád megissza a savanykás limonádét, akkor biztosan ízleni fog neki a narancslé is. Próbáld meg.
2011. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
külön főzöl neki? csak azért kérdezem, mert az én fiamnak is ilyen problémája volt, de amióta krumpli helyett rizzsel sűrítem a főzeléket, naponta 3x kakil (mondjuk ő még csak 11 hónapos)
2011. júl. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Unokatestvérem kislányánál is hasonló volt a helyzet 2-3naponta volt széklete (17 hónapos) sírva kakált mindig szó szerint koppant a bilibe. Vért vettek tőle és kiderült nála a vashiány okozza kapott vasat cseppekben rá 1hétre megoldódott a probléma azóta minden nap van széklete és teljesen normális állagú. Soha nem gondoltuk volna, hogy ez a probléma forrása én pl mindig úgy tudtam a vas "fogja" a székletet de hát ezek szerint a hiánya is ilyen tünetekkel jár. Nem mondom hogy a te kicsidnél is ez lehet a probléma de lehetséges.

2011. júl. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!