Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar a baba hasról...

Miért nem akar a baba hasról hátra fordulni?

Figyelt kérdés
Nem szeret háton feküdni.Amint leteszem azon nyomban hasra fordul és kúszni akar.Már rendesen ül,segítség nélkül.A fejét is szinte azonnal tartotta.A lábát úgy feszíti,szinte rendesen áll,csak egy picit kell tartani.Tehát úgy gondolom nem nem tud,hanem nem akar.Mert ha a hátára teszem,máris hason van.6 hónapos volt 17-én

nov. 22. 04:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Mert jobban szeret nézelődni, ennyi.


Nekem mindkét gyerekem mászott 5 hónaposan, ült 6 hónaposan, felállt 7 hónaposan. Ők se szerettek hason lenni, és már tartották a fejüket szinte a kórházban.


De nem volt baj a mozgásfejlődésükkel később sem, csak kicsit hamarabb csinálták ezeket a dolgokat, mint más baba. Van ilyen. Más gyerek meg 1,5 évesen mondatokban beszélm

nov. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

En elvinném egykonduktorhóz vagy valami szakemberhez

Az hogy szerinted csak nem szereti ez nem biztos hogy így van.

nov. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jutott ülő pozícióba?
nov. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

3as

Az se rossz hogy feszíti a lábát és "áll" gondolom ezt is magátol csinálja.....

nov. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, miért lett lepontozva az első válaszom, nekem tényleg mindkét gyerek felállt 7 hónapos korára, egy éves koruk előtt jártak, mindent hamar csináltak mozgásügyileg. Természetesen(!) maguktól, én sosem erőltettem, nem ültettem őket, nem járattam.


És az enyémek se akartak soha hátra fordulni, amikor már kúsztak-másztak, miért tették volna, mikor hason közlekedtek?


Kérdező, elmondtam, alapvetően nincs baj, de ne "tartsd", az tényleg káros nekik, nem szabad járatni őket, ha nem megy maguktól.

nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
31%
1# Gondolom azért lett lepontozva a válaszod,mivel amit a kérdező leírt az nem normális. Nem arról van szó,mint neked hogy mindent magától csinált hamarabb,de egyébként az sem mindig normális,ha túl gyors,de ezt nyilván te is tudod. De itt az,hogy tartja a kérdező például már alapjáraton is gondot jelent. Miért akarna bárki is egy 6 hónapost felállítani? A másik meg igen,hogy ül fel magától,hasból? Én is szakemberhez vinném.
nov. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
6, nyilván nem szabad felállítani, azt én is írtam. De most az, hogy nem akar a hàtára fordulni, az önmagában nem baj, ténxleg az enyémek se fordultak hátukra, max. az elején, mikor forogni tanultak, de miután kúsztak, már nem, mert az nyilván unalmas már egy kúszó babának, hogy feküdjön a hátán.
nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7# Viszont a kérdező nem fejtette ki,hogy amúgy megy-e már a forgás oda-vissza,vagy egyáltalán nem. Mert ha nem megy,eddig sem ment,az viszont gond. Ha megy,csak már nem akar a kúszás miatt az kevésbé.
nov. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én nem értem min veszekedtek.És miért lenne gond gyerekemmel.Mindig hasra fordul ha leteszem.Miert lenne ez baj?
nov. 22. 08:40
 10/16 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy magától felül,hanem hogy tud ülni.De itt máris betegséget varrnak a nyakába.
nov. 22. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!