Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etessem a másfél évesemet...

Hogy etessem a másfél évesemet, ha semmi se jó neki?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak, amikor már jobban evett, de most megint nem eszik szinte semmi főtt ételt. Egyedül a krumplis dolgok csúsznak neki. Krumplipüré kis kocka husikkal, rakott krumpli, krumplifőzelék, húsleves, és kb ennyi, semmi mást nem eszik meg, tolja el rögtön őket, rázza a fejét hogy nem kér. Ezen kívül mostanában vacsira se sokat eszik, max egy negyed kifli vajjal, se sajt, se felvágott, se zöldség, se tojás. A gyümölcsből is csak a tasakosakat fogadja el, pedig az almát, banánt már tök jól ette darabosan.

Az üveges bébiételeket szereti, de csak akkor adok neki, ha tényleg semmi mást nem fogad el az ebédből, hogy mégis egyen valami "értelmeset" is.

Persze a nasi csúszna, de már egyáltalán nem kap, mégse eszik rendesen. Ez megy hónapok óta.


Vannak még itt ilyen nem jól evő gyerekek anyukái? Ti mivel próbálkoztok?



nov. 28. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Te életed őt, vagy már magától eszik? Ha te életed, próbáld meg, hogy elé teszed az ételt és hagyod, hogy magától egyen. Ha magától eszik, akkor pedig egyetek együtt a családdal, ő is kapja ugyanazt, amit ti esztek. Az üveges bébiételt meg a pűréket meg felejtsd el, másfél évesen már rég megérett rá, hogy normál kaját egyen
nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
*eteted, autocorrect kijavította
nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kézzel tud magától enni, szóval a hideg vagy nagyobb darabos ételeket ő eszi, evőeszközökkel még nem bánik jól, úgyhogy a folyékony dolgokkal én etetem. Igyekszem én mindig együtt enni vele, a párom max vacsorára szokott hazaérni, akkor se mindig. Ha elveszem tőle teljesen a püréket, akkor gyakorlatilag egyáltalán nem eszik zöldséget és gyümölcsöt sajnos, így is jó ötlet beszüntetni?
nov. 28. 12:18
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Zöldséget és gyümölcsöt is lehet darabolva adni egy ekkora gyereknek. Nem kell mindent pűrésíteni. A blw módszerre keress rá. Nem kell mindent betartani, amit írnak, de a tálalás szempontjából teljesen jó példákat találsz benne
nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Rendes étel mellé gondolom kap anyatejet vagy tápszert. Abból, a rendes étellel együtt kap elég tápanyagot.
nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy eheti darabosan már, eddig úgy ette, pl banánt karikákban, almát cikkekben, most egyáltalán nem fogadja el így sajnos. Vagy elveszi, szétmancsikolja és ledobálja.
nov. 28. 12:30
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Játszik, ismerkedik az étellel, teljesen normális ebben az életkorban. Nem kell ettől még visszalépni a pűrésítéshez. Amúgy ha vele együtt eszel, akkor te is ugyanazt eszed? A gyerekek rengeteg példát a felnőttekről vesznek, az étkezés tipikusan ilyen. Pl a banánnál maradva, ha nem lát téged banánt enni, akkor egy idő után már nem fogja evidensen kezelni, hogy a banánt enni kell, ha elé teszik. Játék lesz belőle, mert "anya sem eszi".
nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
1-es vagyok, aki lepontozott, meg tudná indokolni, hogy miért tette?
nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen teljesen normális a válogatósság. Életkori sajátosság. Ez a cikk is ír róla. [link]
nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bejön a változatosság. Pl. ha nem eszik meg valamit kézzel, akkor hiába tudom, hogy képes a szájába tenni, a szájába adom. Vagy adok neki egy villát, amitől egyelőre játéknak fogja fel az evést, pakolja a szájába a kaját. (Akkor is, ha nem indokolt az evőeszközzel evés.) Vagy ugyanez kanállal. Szóval hol ez működik, hol az.

Az is lehet, hogy fogzik, nálunk is volt egy visszaesés most, jönnek a szemfogai, inkább a puha és pürés ételeket fogadta el. Ilyenkor azt kap, elfogadom.

De azt is élvezi már, ha engem etethet, lehet vele egyezséget kötni, hogy egyet nekem, egyet neki. :D Szóval próbálkozunk.

Egy valamiből nem engedek, az pedig az, hogy mindig felajánljak neki mást, mint amit elé tettem. Nem szeretném, hogy megtanulja, hogyha valamit nem akar éppen megenni, úgyis van valami más kedvére való.

nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!