Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőoltásokat beadatásával...

A védőoltásokat beadatásával mennyit lehet csúszni?

Figyelt kérdés
már 2 hete meg kellett volna kapnia de beteg és nehezen gyógyul,és nem is úgy néz ki sajnos hogy a jövő héten megkaphatja majd.:( meddig van türelemmel az ÁNTSZ?
2010. okt. 20. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg szükség van rá, ha akár 3-5 hónapos csúsztok (ne adja Isten ) bármilyen okból, akkor sincs gond. Az ÁNTSZ akkor lép, ha az orvosotok jelenti, hogy többszöri értesítés ellenére sem hajlandók a szülők az egyébként egészséges gyereküknek beadatni a védőoltást. Ha pl. valaki külföldre költözik néhány hónapra, a kimaradt oltásokat később is lehet pótolni. Azért az ANTSz nem ellenség, nem fog pár hetes csúszás miatt eljárást kezdeni... Jobbulást a babádnak!!!!
2010. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Jelezd az orvosnak a problémát és akkor nem lesz semmi baj. Így van nyoma annak, hogy nem szándékosan húzod el.
2010. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyerekorvos hatásköre, ha ő úgy ítéli meg, hogy nem egészséges a baba és nem tudja beadni, kivárja amíg meggyógyul, nincs mit tenni. Ezért vizsgálják meg oltás előtt a babákat. Nálunk az első oltásnál volt 1 hét csúszás, a másodiknál is és így a második már 2 héttel később lett beadva.
2010. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom több oltást is később kapott, mert náthás volt és én nem akartam úgy beoltatni. felhívtam a védőnőt, hogy tudja, nem megyünk... Azt mondta, nincs semmi gond, elvileg nátha esetén beadható az oltás, de ha én nem akarom így, nem kötelező.... ha meggyógyul a gyerek, vigyem... Sok orvos bizony a náthás gyereket is oltja, csak azt nem , akinek piros a torka, lázas, stb, tehát komolyabb baja van... viszont a szülő dönthet másképp... 1. voltam
2010. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is mindig csúszunk az oltásokkal. A 15 hónapos oltással 2 hónapot csúsztunk. pont akkor kezdte az 1 hónapos nyári szabadságát a doktornő, amikor kellett volna kapnia, majd mi mentünk nyaralni, aztán pedig bőrkiütése lett. Senki nem kérte rajtam számon, hogy miért csak 2 hónappal később kapta az oltást. Szerintem ne aggódj, akkor vidd el oltásra, ha tényleg egészséges.
2010. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!természetesen az orvosunk tud róla hogy betegek vagyunk..viszont a nagyfiam a nyáron kapta a 6 éves oltást és akkor megszólt bennünket a védőnő(nem a mi védőnőnk hanem a gyerekrendelőben lévő) 3 hét csúszás miatt,hogy mostmár aztán oltassuk be mert az ÁNTSZ szólni fog miatta....stb..stb...

de akkor nyugodt vagyok,remélem mostmár rendbe jövünk!

mégegyszer mindenkinek köszi a választ!

2010. okt. 21. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!