Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki ellenzi a védőoltásokat,...

Aki ellenzi a védőoltásokat, miért teszi?

Figyelt kérdés
Első babám van, most lesz 3 hónapos, és most fog oltást kapni először (a kórházin kívül). Pár helyen hallottam utalásokat, meg olvastam, hogy ellenzik az oltásokat anyukák, meg 'megbeszélik az orvossal'... Sajnos sose tudtam rákérdezni, és el se tudom képzelni miért, vagy mi a baj az oltással? Tapasztalatok? Elmagyaráznátok?
2010. nov. 30. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Itt nezzel szet, [link] dolgok vannak.Nem vagyok vedooltas ellenes,de ha tiomerzal lenne meg most is a vedooltasban valoszinu nem adattam volna be vagy beszereztem volna olyat amibe nincsen higany.Szoval sokan azt allitjak itthon es kulfoldon is hogy a higany felelos a sok autista gyermekert.2005 ota nincs higany a vedoltasokban legalabbis a kotelezoben a tobbit nem tudom.

Valamit olvastam a 15 hos oltasrol is de abba meg nem astam bele magam.

Egyebkent azert is nem ellenzem az oltasokat mt annak idejen,50 evek volt egy gyermekbenulas jarvany akkor anyukam 5 eves volt,lebenult a bal labara a mai napig biceg es nagyon sok fajdalmat okozott mar neki az eletben.

2010. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szoval ez a link nem sikerult,mas jott be helyette,megprobalom megegyszer


[link]

2010. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azóta már kiderült, hogy semmi köze e tiomerzalnak az autizmushoz.

[link]


Én abszolút oltáspárti vagyok, hiszen nem véletlen, hogy pl. a járványos gyerekbénulás eltűnt, mint betegség, pedig népbetegség volt, és eltűnt a fekete himlő is, ami brutális egy betegség volt.

Egyáltalán nem bánom, hogy a gyerekemnek esélye sincs szamárköhögésbe belehalni, ahogy korábban lett volna.


A védőoltásokat sokan ellenzik, és engem is érdekelnének az észérvek az oltás ellen.

Csak mert saját véleményem az, hogy ilyen érv nem létezik.

2010. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Itt sok mindent olvasgathatsz. Azért van pár gyanús tény amit leírnék:

1. Autizmus azóta létezik mióta a védőoltások. És előszőr csak gazdag nemes családok gyerekeire volt jellemző (csak nekik volt pénzük oltatni). Az ámisok (modern technika elutasítói - röviden) nem oltatnak. Készült egy vizsgálat, melyben egy ámis közösséget vizsgáltak meg, ahol elvileg arányosan összehasonlítva a nem ámis emberekkel 300 autistának kellett volna lennie közöttük. 3 volt... 2 örökbefogadott (azaz oltott gyerek) és egy másik aki uránbánya mellett lakott.

2. Érdekes, hogy a bölcsőhalál épp azokban a hónapokban fokozottan veszélyes mikor a DPT oltást kapják a babák. Az első hónapokban még nem, hanem egyszer csak hirtelen 2-3 hónaposan. De ha ezt még valamivel meg is magyarázzák akkor azt mivel, hogy a francia, német és magyar gyerekeknél ez más más hónapokat érint - és persze minden országban azokat a hónapokat melyekben az oltásokat kapják.

3. Hogy lehet az, hogy már az egész világon (cseheket kivéve) sehol sem adják be a bcg-t csak nálunk. Kimutatott tény, hogy nem hogy semmit nem használ, de még hajlamosít is a tbc-re, itthon mégis ragaszkodnak hozzá. Sokszor azért, mert sok magyarországon a tbc-és. Kérdezem én, ha kötelezően oltanak mindenkit tbc ellen, akkor miért is van ennyi beteg ember?

4. Ha bárki azt mondaná, hogy de ha ez olyan veszélyes lenne, akkor lenne róla sok statisztika... na erről meg az a vélemyényem, hogy ha vissza mész az orvoshoz, hogy az oltás után a babának bármi baja lett, akkor tuti nem fogja a védőoltás mellékhatásáak feltünteni és elkönyvelni, hanem majd ráfogja valami véletlen egybeesésre. Persze lehet, hogy igaza van, de azért fura, hogy az oltások környékén hány baba betegszik meg vagy esik vissza a fejlődésben és még sem okolható sohasem az oltás miatta az orvosok szerint.

5. Nagyon sok betegség gyakorisága (mi ellen még ma is oltanak) már eleve az oltások előtt is hatalmasat esett vissza - tehát azért ne vegyük azt kézpénznek, hogy az oltások vittél előre a világot.

6. Ellenben sok bélgyulladásos betegség és egyéb krónikus betegség az oltásokkal egyidőben alakult ki és összefüggésbe hozható a vivőanyagok által kiváltott káros reakcióval.


Persze mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének, az is aki oltat és az is aki nem. Igazából szerintem 100%-osan sosem tudhatjuk meg az igazságot, mindenki mérlegeli a tudomására jutott tényeket és eldönti saját magának, hogy mit tud elfogadni, mit tart ésszerűnek és annak megfelelően cselekszik majd. Én sem tudom az igazságot és nem hírdetem az igét, csak arra szeretnék buzdítani, hogy nézzünk meg a dolgokat több szempontból és mérlegeljünk belátásunk szerint!

2010. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
kedves utolsó. köszi, hogy összeszedted, tanulságos volt.
2010. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A hosszú komment írója voltam, bocsánat hogy még "járatom a számat" :) csak talán a legfontosabbat el is felejtettem, hogy a védőoltások 60% - jobb esetben 70%-osan védenek, nem 100%-osan ez viszont bizonyított és "bevalott" tény. Ezt még feldobhatjuk a mérlegünk valamelyik fülére :)


Köszönöm az elöttem szólónak, örülök, hogy így látod!

2010. nov. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De ha semmi köze a higanynak az autizmushoz, akkor miért tiltották be a higany használatát a kötelező védőoltásoknál?
2010. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Három éve az autizmusból írtam a szakdolgozatomat, eléggé utánajártam a témának. Autistákról már a középkorból is vannak említések, bár ekkor még nem nevezték autizmusnak, de sok leírás teljesen ráillik a betegségre. Akkor pedig még nem voltak védőoltások. Az igaz, hogy amíg volt benne higany, valószínűsíthető, hogy az autisták egy részénél ez okozta az állapotot (azért írtam állapotot, mert az autizmust nem nevezzük betegségnek). De ma már kiderült, hogy genetikai elváltozásról van szó. Szóval a higanyos oltás maximum rásegített arra, hogy ez a hajlam manifesztálódjon. Nem tudom, ezek után miért utasítja el az oltásokat. Szerintem fontos lenne, hogy a kötelezőket megkapja a gyerek. Ha mindenki ellenezné az oltást, visszatérnének a régi betegségek...
2010. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért nem biztos, hogy vissza térnének a régi betegségek. A legtöbb védőoltást Magyarországon és a cseheknél adják. A világ többi országában negyed ennyi oltást sem adnak be kötelezően a gyerekeknek, csak alig párat - de van ahol még ezek is választhatóak és nem kötelezőek. Tehát sok már több évtizede nem létező betegség ellen nem oltanak a legtöbb helyen. Érdekes mód mégsem terjedt el hirtelen egyik régi betegség sem.
2010. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg lehet nézni, hol mit oltanak. A pirossal jelöltek a kötelezőek, a feketék csak ajánlottak. Érdekes szerintem nagyon!

2010. dec. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!