Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik D vitamint ajánljátok?

Melyik D vitamint ajánljátok?

Figyelt kérdés
Eurovit D vitamint kap a 4 hetes kislányom. Azt vettük észre, hogy fáj tőle a hasa.

dec. 2. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Innopharm D-vitamin csepp is adható babáknak, mi azt használjuk.
dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.

Belinkelem amit találtam.

[link]

Mi nem ezt a fajtát szedjük, szedtük hanem a k1+k2+d3-at, mert nincs elegendő k vitamin az ételekben s kell a s vitamin felszívódásához.

De ha anyatejes akkor ugye szeditek a konakiont ami akkor ilyen esetben nem jó.

Egyébként hivstalosan 500NE, én többször 1000-et adtam neki, meg ugye nyáron 3 hós szünetet kell tartani a d vitaminban.

Itt is ahogy írja más a magyarországi s más a külföldi ajánlás.🤷🏼‍♀️

dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak is az Eurovites D-vitamintól fájt a hasa, mi áttértünk a Biogaja+D-re és megszűnt az a nagy hasfájás. Onnan tudom, hogy egyszer, mikor elfogyott a Biogaja, úgy gondoltam, hogy nem veszek, hanem adom az Eurovitest, de megint fájt a hasa, úgyhogy inkább visszatértem a Biogajahoz. Mellette adok neki Infacolt is (nekünk az Espumisan nem jött be) és rendben van a kis pocakja.
jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A mi gyerekorvosunknál eleve 1000 NE volt a napi adag újszülöttkortól, betegség alatt meg napi 2000 NE, de ez egy fiatalabb orvos, valószínűleg frissebb ismeretekkel. És még így is, amikor 2 éves korában néztek neki D-vitamin szintet, egyáltalán nem volt olyan izmos, mint vártam, sőt! Az alsó harmadában volt a referenciatartománynak!

Felnőtteknél tudomásom szerint min.1 hónapig kell napi 60000 (hatvanezer) NE-t szedni mérhető túladagoláshoz, szóval ez nem túl életszerű. Tehát nem a plusz 600 NE lesz a probléma, sőt, még valószínűleg jól is jár vele. Mi is áttértünk már az egy cseppben 1-2000 NE kiszerelésekre, most a Herz-et adom, mert sok, olcsó, és C-vitamin is van benne, egy kevés. Végig kell próbálni, mert különböző olajokban vannak. Kisbabaként itt is probléma volt az olajos cseppekkel, abszolút egyértelműen gondot okozott pár, konkrétan nekünk a Biogaia is, úgyhogy probiotikumból váltottunk is porra emiatt.

febr. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!