Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csúnya az egy hónapos babám...

Csúnya az egy hónapos babám bőre, olyan, mintha pattanásos lenne, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kislányom eleve úgy született, hogy tele volt az orra ilyen apró fehér pöttyökkel, mintha ilyen pici gennyes miteszerféleség lenne, az sem múlt el, és most már az egész arca ragyás, mintha kamasz lenne. Védőnő , gyerekorvos nem mondott rá semmit, igaz, nem is kérdeztem. Mitől ilyen? Szokták valamivel kenni, vagy majd elmúlik?
dec. 4. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyai hormonok. Lassan kiürül majd, nyugi.

Nem kell kenni, mivel hormonális oka van, így felesleges.

dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg: NE nyomkodd!


Tejkiütés a neve,de az anyai hormonok okozzák. Nagyon lassan múlik el.

dec. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak még fél évesen is volt 1-2 itt-ott, de aztán teljesen eltűntek. Nem szabad nyomkodni, kenegetni, teljesen normális.
dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem lattal meg kisbabat, vagy nem hallottal errol, felnott no letedre ? Fura.


Teljesen normalis, a te hormonjaid miatt van ( ergo miattad ) majd kiurul belole, ne piszkald, es kenni sem kell.

dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

És ez mi lehet? Már születésekor az orrán volt, azóta változatlan.

dec. 4. 12:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem nyitja meg, de a fehér pötty is normális. A kisfiam nagyon durván tejkiütéses volt, most 10 hetes, már semmi nem látszik. Esetleg anyatejjel megpróbálhatod napi 1-2x bekenni, az biztosan nem árt neki, nem ragad tőle a bőre, úgyhogy nem kell lemosni, és nekem attól mindig kb feleolyan rossz lett másnapra, amikor kentem. De nincs baja, nem fáj neki, csak nem olyan szép. El fog múlni.
dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Kisfiam orra is ilyen apró fehér pöttyökkel volt tele, még ennél is több volt neki. Pár hét alatt el fog szépen múlni neki. Az arcán pedig tej kiütés van, az is elmúlik idővel.
dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejkiutes. Anyatejjel kentem
dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!