Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "még ülni nem tudó" babákat...

A "még ülni nem tudó" babákat milyen testhelyzetekben "tartjátok"?

Figyelt kérdés
Azt értem,hogy ültetni nem szabad,míg magától nem ül...de akkor 8 hónapig csak vízszintesen van???
2010. okt. 21. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem dehogyis. :) 5-6 hónapos korától kezdve megtámasztva nézelődhet (45 fokban, babakocsiban pl). És ált sokkal előbb tudnak stabilan ülni a babák, mint hogy maguktól felüljenek. Szóval, ha stabilan, egyenes háttal ül és úgy játszik, akkor lehet hagyni rövid ideig. Az enyém 7-8 hónapos korától stabilan ült rövid ideig, aztán átfordult hasra és kúszott tovább. De csak 10 hónapos volt, amikor egyedül feltolta magát ülésbe.
2010. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem, fel is szoktam tartani amikor olben van, pl hattal nekem, ugy hogy lassa a vilagot:) nagyon szereti:)
2010. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja az enyem 11 hetes:) (utolso vagyok)
2010. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem a függőleges testhelyzet ártalmas, hanem ha letéve a földre ülő helyzetbe kényszeríted, amikor még a gerince és az izmai nem elég erősek ahhoz, hogy magától ülve megtartsák. Amíg nem ül, addig a félig ülő helyzet a legjobb neki etetéskor, nézelődéskor. Dönthető támlájú etetőszékben, pihenőszékben, autós hordozóban, ölben ez megvalósítható.
2010. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez is örökös vita szokott lenni. Egy 8 hónapos babát lehetetlenség állandóan fekve tartani. Az enyém már fél évesen szépen tartotta magát, de csak 9 hónaposan ült fel magától. Addig minden nap hagytam ülni kicsit és nagyon tetszett neki, szépen eljátszott. Közben sok időt töltött a pihenőszékben is. Ha lefektettem volna sírt volna. Ha kis ideig ülteted semmi baja nem lesz a gerincének.
2010. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehetetlen vizszintben tartani. nekünk le volt terítve egy nagy pokróc a földre és ott fetrengett egész nap. :-) halálosan cuki volt! :-) hason meg ügyesen kúszott! nem is hagyott ki egy lépést sem a mozgásfejlődésből! :-)
2010. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én pont úgy vagyok, hogy 6 hós fiam egyáltalán nem akar ülni. elhempereg a földön egész nap, kúszik, próbálkozik a mászással, tolat, forog, gurul. az ölemben maximum 3 percet marad meg, már tolja ki magát. nem erőltetem. csak az evéseknél ül a pihenőszékben, ennyit kibír.

majd lesz szép lassan ez is. nagyon ügyes amúgy, de az ülés nem érdekli, és nem is tudja még ülve megtartani magát. bár földre még nem próbáltam, de ha az ölemben sem megy, akkor ott sem fog gondolom.

jaaa, a babakocsiban is elvan, azt félig döntve használjuk, onnan imád nézelődni! de rényleg csak ennyi.

2010. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!