Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babát egész nap...

Egy hónapos babát egész nap nem lehet elaltatni, mit csinàljak?

Figyelt kérdés
Éjjel egész jól elalszik, 4 órànként kel, de nappal egyszer sem alszik el evés után. Már nagyon elfáradtam ebben. Napok óta csinálja. Eddig is voltak nehezebb pillanatok. Amikor egy egy evés után több büfi maradt, vagy küzdött a kakival. De az rendben. Csak hogy most baromi álmos és nem alszik el. Pillanatokra lehunyja a szemét és hiába bármit próbálok nem alszik el. Ma ilyen alig 40-60 percekre tudott elaludni. Tulajdonképpen reggel 9-től mostanig alig aludt 2-3 órát. Azt is kínkeservesen szenvedtük ki. Eddig evett-aludt. De most akkor sem alszik ha hagyom magától és akkor sem ha aztán elringatni próbálom. Hiába teszem le játszószőnyegre, pihenőszékbe, nem alszik el.. magától abszolút nem, legfeljebb sir egy idő után. Ha meg ringatom, nagy nehezen elkezd csukódni a szeme, de ott is hiába jut el egy pontig, ébren tartja magát. Pelusa mindig tiszta. Éhes nem hiszem. Napi 6x eszik, tápszeres és alkalmanként 100ml-ket kap, meg is eszi 90%-ban. Kb 3800g lehet, simán megvan a testsúly kg-ként 150ml. Plusz nem sír miatta hogy enne még. Nem tudom mi lehet a baj. 😔😔😔
dec. 8. 16:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálta, ő ringatva elaludt, de ringattam vagy 40-60 percig mire elaludt és amint abbahagytam, felkelt. Fél éves koráig csinálta, azt hittem elpusztulok a fáradtságtól.

Esetleg, ha mellé fekszel a ti ágyatokba és összebújtok? Úgy látom, hogy mindegyik altatás nélküled van, lehet, hogy csak hiányzol neki. A fehérzaj, bepólyálás is sokaknak segít. Esetleg ez a három egyszerre is.

dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk ilyen csak később fordult elő, és akkor a "lekötözve" altatás segített. Az okozta, hogy magától nem bírt lenyugodni. Lekötözés alatt a hordozókendőt, babakocsit értem, de talán a pólya is működött volna. Bármi, amibe be van kötve, de normálisnak, nem korlátozásnak fogja fel. Tehát ha megpróbálom lefogni az ágyban vagy az ölemben, az nem működik, mert nem ahhoz van szokva. De ha a hordozókendőben van "lefogva", azt normálisnak tekinti, nem húzza fel magát ratja még jobban, és mivel nem tud mozogni, lenyugszik és el tud aludni.
dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%

Hordozokendo, cumi, ringatas, adamo hinta, labdan rugozas, enekles, feher zaj.


Nekunk ezek kozul a kendo, cumi es az adamo hinta valt be. Mai napig sokszor ugy alszik el 2 perc alatt (8hos) hogy berakom a hintaba es kozben porszivozok :D


Jatszoszonyegen miert aludna? Ingerszegeny kornyezet kell az alvashoz. Nyugodtan legyen felhomaly.

dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Emlékeim szerint 2-3 hónapig minden egyes nap 1.5 órát rugóztam megállás nélkül labdán, míg ő a hátamon hordozóban aludt,ha megálltam felkelt és nem aludt vissza. Egyébként maximum 40 percet aludt azt is rajtam és nyűgös volt a következőig, szóval nálunk ez vált csak be és az hogy megtanultam labdán rugózva enni és inni 😂 kitartást
dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon szomorú lettem. Vártam valami növekedési ugrás dolgot, nem mintha nem tudnam hogy az 3 meg 6 hetesen van 😐🙁

Az igazság az hogy van egy 5 évesem is. És rettenetesen bosszanr hogy ebből kifolyólag meg még kevesebbet rudok vele lenni mint amit egyáltalán egy tesó engedne. Rettenetesen élem ezt most meg, lehet érzik is rajtam. Sajnos nagyon sokat vagyok velük egyedül. Szinte állandóan, hétvégén is.. és így nagyon nehéz.

dec. 8. 19:39
 6/21 A kérdező kommentje:
Na meg a nagy is ilyen volt nekem. Hordozokendőbe vagy babakocsiba aludt max. Erre most a kicsi is.. hat ez igy nagyon brutal. Főleg hogy nem fogom tudni ezt megtenni a nagy mellett.. plane télen egy egyhónapossal.
dec. 8. 19:44
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is épp ringatom a kicsit, miközben a nagy vacsizik. Aztán megyek ringatva mesét olvasni, ringatva fürdetni, ringatva altatni. Borzasztó szívás, néha én is kiborulok, de ha feladod a küzdést, hogy meg kell valahogy oldani a helyzetet, akkor kicsit könnyebb, mert legalább nem vagy frusztrált. És igen, azt a gyerekek is megérzik. Kitartást, bármikor elmúlhat. Passzold le néha az apjának, hallgass zenét, merülj el egy kád vízbe, illatgyertyázz, valahogy ápold az idegeidet, és egyszer túl leszel rajta. Nekem ez a második ringatnivaló gyerekem, mindent ki lehet bírni, csak te tartsd magad nyugodtan.
dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Ez legalább megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül😓
dec. 8. 19:47
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig erre gondolok, amikor ki se bírom nyitni a szemem az álmosságtól, de szoptatni kell, hogy hány anyuka virraszt most velem együtt. Egyedül vagy a szobában, de a világban rengeteg anyuka ott van veled, és együtt bírunk ki mindent a gyerekeinkért. :) Meg arra szoktam gondolni, amikor már szabadulnék a babától, hogy mit nem adnék ezért a pillanatért 80 évesen. Ringatnám egész éjjel, csak hogy érezzem a kis tej illatát, és a selymes, pici haját, a vékony kis karjait, ahogy kapálódzik, ha mérges. Ez is szokott segíteni megnyugodni.
dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Panel? Babakocsiban ha alszik az tök jó, ha be tudjátok vinni. Nekem a baba kb 1,5 hós korától nappal csak abban aludt. Végül könnyen átszokott a kiságyba 5-6 hónaposan.


Az a helyzet, hogy egyre többet érzékelnek az őket körülvevő világból és nehezebben alszanak el. Ez normális, de attól nehéz.

dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!