Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök,3 hónapos csecsemőme...

Megőrülök,3 hónapos csecsemőmet minden nap este 3 órán keresztül altatom, és be se csukja a szemét, a sírás kerülget, mert nem elég hogy egész nap nem alszik csak 2 órát azt is félórára elosztva, még este is lehetetlen elaltatni. Más is jár így?

Figyelt kérdés
nektek mennyi idő alatt és hogy altattok? erőlteti a szemét, csak hogy nem kelljen lecsukni. apja nem segít be, mert neki eddig soha nem aludt el. szóval egyedül vagyok, de a türelmem e téren elfogy a 2. órában már. köszi előre is.
2009. szept. 25. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ez másfél éves korig tartott. Akármit is csináltam. Drukkolok, hogy nálatok gyorsabban menjen az átállás!
2009. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak 10-15 percig altasd, aztán menj ki! Majd elalszik.

Tőled nem tud.

Van amelyik nem alvós. Néha bízd valakire rá, hogy pihenni tudj!

Keresd meg a "Nem alszik a baba" c. könyvet, jó tanácsokat ad ilyen szülőknek, ilyen babák szüleinek.

2009. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Egyébként a baba tudja, hogy te most altatod? Mert lehet, azt hiszi, ez a játékidő, és most ébren kell lenni.

Hogy altatod?


[link]

2009. szept. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

idézet a fentiből: " A csecsemők nem alszanak olyan mélyen, mint a felnőttek.


Nemcsak arról van szó, hogy hosszabb ideig tart nekik, mire elalszanak és gyakoribbak az éjjeli ébredés szempontjából kritikus periódusaik, hanem arról is, hogy kétszer annyi aktív (vagy könnyű) álmuk van, mint a felnőtteknek. Első ránézésre ez nem tűnik igazságosnak az egész napos gyermekgondozásban elfáradt szülőkkel szemben. Azonban ha figyelembe vesszük, hogy ez a mód, ahogyan a csecsemők alszanak - vagy nem alszanak - életfontosságú fejlődési elven alapszik, akkor könnyebben megérthetjük a gyermek éjszakai szükségleteit, és olyan éjszakai gondoskodási stílust alakíthatunk ki, amely inkább segíti, mint sérti a baba természetes alvási ritmusát. Ezen a ponton nem értek egyet a modern alvástrénerekkel, akik egy sor praktikát és technikát ajánlanak, hogy segítsék a kisbaba minél mélyebb éjjeli alvását – és ennek ára, sőt talán kockázata is van.

5. Az éjjeli ébredések a túlélést szolgálják.


Az első hónapokban a legnagyobbak csecsemők igényei, ám ezen igények közvetítésének képessége ilyenkor a legkisebb. Képzeljünk el egy kisbabát, aki az éjszaka legnagyobb részében mélyen alszik! Néhány alapvető szükséglete kielégítetlen marad. Az aprócska babáknak aprócska gyomruk van, és az anyatej nagyon gyorsan emésztődik. Ha a csecsemőt az éhségérzet nem tudná könnyedén felébreszteni, az az ő túlélése szempontjából előnytelen lenne. Ha a csecsemő orra eldugulna, és nem tudna lélegezni, vagy fázna, és melegre lenne szüksége, de annyira mélyen aludna, hogy nem lenne képes jelezni a szükségleteit, akkor a túlélése veszélybe kerülne. "

2009. szept. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van valami esti rituálétok? Amiből tudja a babád, hogy az alvás jön? Sötét, halk beszéd, éneklés (mindig ugyanazt).

Az én babám is ennyi idős, de max 20perc, a legrosszabb napokon. Jobb napokon, mint pl ma, 5 perc múlva már alszik is. Napközben dettó. Hogyan szoktad altatni?

Én a kiságyban, soha nem ringattam, de már nem is viseli el, ha fáradt, sír, hogy tegyük le.

2009. szept. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is 3 hónapos. Nappal sehogy sem tudom elaltatni. Egész nap kb. 30 percet alszik. Csak dajkálva tudom elaltatni. A kiságyban ordít, így mellettünk alszik.

Kb. 1 hete szinte átalussza az éjszakát. A titka egy tea, amit a doktornénitől kaptunk. Egyébként az ismeretségi körünkben egyetlen gyerek sem alszik. Az egyiket mágnesterápiára hordják, a másikat autókázva altatják éjszaka.

2009. szept. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt 3 hósan,mig rájöttem hogy reggel korábban kell kelnünk hogy elfáradjon estére(elötte 7kor volt reggeli,és visszaaludtunk 10ig)


Ettöl fogva 9kor elaludt.Elötte csak hajnal 1 körül.Aztán fokozatosan szoktattam ringatásbol az önálló elavásra

2009. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ugyanez :)

én nem altatom. fenn akar lenni? legyen. kb este fel 11ig birja, akkor elkezd sirni, 5 perc ringatas, és alszik.

mostanaavban berakunk estenkent egy filmet, a nagyagyba kozenkrakjuk a bebit, van, hogy magatol bealszik.

csak a mesekbol ismerek este 8ko szepen magatol elalvo gyerekeket :) meg a szomszed kismama meseli hogy a lanya napkozben -rendszersen!- alszik. hat a fiam ujszulotten se aludt napkozben. (16-18 ora alvas helyett aludt 9et)

2009. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem most 3 hónaposak az ikreim és ugyanez volt a helyzet nálunk is, mikor 6 hetesek voltak. Akkor változtattam a dolgokon és 2-3 nap elteltével már 15 perc lett az esti altatás (azóta is így van). A megoldás egyszerű: a gyereknek meg kell tanulnia, hogy most már este van és jön az elalvás ideje. Én a fürdetés után már nem igazán beszélek hozzájuk, nem ringatom és sétálok velük, hanem csak megszoptatom, majd berakom a kiságyba és elköszönök tőle - kimegyek a szobából. Ha felsír valami miatt, természetesen azonnal bemegyek, ha kell felveszem, amíg megnyugszik (de nem sétálok vele, hanem az ágyánál maradok), majd visszateszem. Ha nagyon nyűgös, esetleg még egyszer mellre rakom. Minden esetben az ágyukban alszanak el és én nem állok mellettük (csak akkor megyek be a szobába, ha jelzik). Az első pár nap fárasztó lesz, de megéri, mert utána már mindkettőtöknek egyszerű lesz az elalvás.

Ha esetleg lenne még kérdésed, nyugodtan írj privátba!

Sok sikert!

2009. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
elvileg tudja, hogy altatom, mert rituálé a következő. éjjeli fény, csendes szopi, szoptatás után becsukja a szemét, de nem mindig, akkor a kiságyba rakom, büfi, és kiságy, mihelyt berakom, máris nyitva a szeme. kiveszem, ringatom, becsukja a szemét, kiságy és megint fel van. ekkor, nyitva van a szeme, úgy hagyom az éjjeli fényt, és kimegyek a szobájából, hogy lesekedjen mígnem elfárad. aztán sír, megint cici, és minden kezdődik elöről, mígnem tényleg el tudom altatni.hihetetlen mennyire erőlteti, hogy le ne csukódjon a szeme. amikor érzi szopi közben, hogy csukódna a szeme, akkor a pólyán a lábát megtámasztja, megemeli a fejét, és a szeme sarkig nyitva. ezt már megfigyeltem.
2009. szept. 26. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!