Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos babát egész nap...

Egy hónapos babát egész nap nem lehet elaltatni, mit csinàljak?

Figyelt kérdés
Éjjel egész jól elalszik, 4 órànként kel, de nappal egyszer sem alszik el evés után. Már nagyon elfáradtam ebben. Napok óta csinálja. Eddig is voltak nehezebb pillanatok. Amikor egy egy evés után több büfi maradt, vagy küzdött a kakival. De az rendben. Csak hogy most baromi álmos és nem alszik el. Pillanatokra lehunyja a szemét és hiába bármit próbálok nem alszik el. Ma ilyen alig 40-60 percekre tudott elaludni. Tulajdonképpen reggel 9-től mostanig alig aludt 2-3 órát. Azt is kínkeservesen szenvedtük ki. Eddig evett-aludt. De most akkor sem alszik ha hagyom magától és akkor sem ha aztán elringatni próbálom. Hiába teszem le játszószőnyegre, pihenőszékbe, nem alszik el.. magától abszolút nem, legfeljebb sir egy idő után. Ha meg ringatom, nagy nehezen elkezd csukódni a szeme, de ott is hiába jut el egy pontig, ébren tartja magát. Pelusa mindig tiszta. Éhes nem hiszem. Napi 6x eszik, tápszeres és alkalmanként 100ml-ket kap, meg is eszi 90%-ban. Kb 3800g lehet, simán megvan a testsúly kg-ként 150ml. Plusz nem sír miatta hogy enne még. Nem tudom mi lehet a baj. 😔😔😔
dec. 8. 16:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz 6 hetes a kislányom. Nyugi, nem vagy egyedül. Napközben sem alszik sokat, de éjszaka szinte egyáltalán nem. 6-fél 8 körül aludtunk el eddig reggel. Én is teljesen kivagyok, ha jön az este. Ráadásul nem tudom letenni, mert felébred, hozzám van ragadva. Nagyon nehéz. Kitartást :(
dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy este alszik, az enyém még este se.

Napközben a kinti alvás segített, babakocsiban.

Itt m

dec. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

12 vagyok

1 éves a lányom 1 hét múlva, szóval téli gyerek, de melegen felöltöztettem és kint aludt.

Ez segített egy napi rutint kialakítani, ami idővel segített az éjszakai alvásokban 3 hónaposan is még 2-3 óránként kelt éjszaka, de volt, hogy hajnalig sírt

Ma már ott tartunk, hogy éjszaka akár 13 órát alszik és szépen alszik bent is napközben, de még most is sokszor alszik a friss levegőn.

rRitka az, hogy magától kel, általában én keltem

dec. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
44%

Én bevezettem a 4É rendszert. Étkezés, Ébrenlét, Édes álom, Én. 3 óránként ismétlődtek a ciklusok. Az altatásnál kialakítottam egy fix rituálét. 1-2 hét és megszokja a baba a napi ritmust. Biztonságérzetet ad, ha tudja, mi fog vele történni.

Nem azt mondom, hogy egycsapásra minden megoldódott, de határozottan élhetőbbek lettek a napjaink.

dec. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14-es, de ez hogy mukodik egy igeny szerint etetett babanal? Nem latom.

Ha anyatejes, vegkepp, ha tapszeres, de nem idore eszik (enyem a mai napig nem eszik idore tapszerbol se 8 honaposan, amikor ker kap, sirni nem hagyom).

Bar mar van kialakult rutinunk, a kisfiam kovettem ebben, magatol beallt egy rendszer, de 1 honaposan orultem, ha elunk.

dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#15 Sehogy. Nem működött az igény szerintiség. Élhetetlen volt. Nem tudtam úgy ellátni a 2 évest, hogy közben a kicsi szó szerint folyamatosan mellen lett volna. Gyakorlatilag kétszer szoptattam naponta. Reggeltől estig meg estétől reggelig. Nekem ez így nagyon nem volt jó. Meg a nagynak se, meg a kicsinek se, mert vagy az éhségtől vagy a fáradtságtól ordított. Úgyhogy vettem egy nagy levegőt, és elengedtem az igény szerinti dolgot. Tudom, hogy ez most nagyon eretnek dolog, de sokkal nyugodtabb lett a baba is, (meg az egész család), amikor beállítottam a rendszert.
dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Jo, de hogyan? Ez volt a kerdesem. Mert nem tudom tapszerbol se idore etetni a gyerekem, siras nelkul. Azt gondolom, hogy vagy sirni kell akkor hagyni, vagy maga a baba vevo ra, hogy idore egyen.


De ha nem vevo ra es nem hagyom sirni, akkor fejre is allhatok, nem kenyszerithetek ra egy rutint.

dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat!

Igazából 3 hetes koráig eszik-alszik baba volt. Legtöbbször már nekem kellett ébreszteni enni. De utána a növekedéssel ez picit felborult, ami aztán rendeződni látszott, de pár napja konstans van ez a nem alvás/nézelődés, stb. Amúgy nem síros baba, kifejezetten, csak hát nyilván egy idő után nem tud mit kezdeni magával. Engem azért visel meg, mert bíztam benne hogy azért legalabb 2-3 hós koráig nem lesz ennyire nehéz. De nyilván ha nem alszik akkor egyre rosszabb lesz a helyzet. Egyébként a kisfiamnál nekem a 4É módszer bevált, bár fogalmam se volt hogy azt alkalmazom. 😄

Egyet kell értenem viszont azzal aki írta, mert a nagy miatt sajnos muszáj a rendszer.. meg fogom próbálni, mert napközben az mondjuk lathato, hogy átlag 3, ejjel 4 óránként kér enni.

dec. 9. 14:59
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem panelben lakunk amugy, a babakocsi működne, csak félek hogy hideg van egy egyhónaposnak ebben az időben kint. Vagy nem?
dec. 9. 15:00
 20/21 anonim ***** válasza:

Én írtam a babakocsit, betoltuk a hálószobánkba, bent aludt benne.

Igaz ő áprilisi baba, nyáron a leghűvösebb hely pont a hálónk volt, ezért is alakult így.

dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!