Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös kortól érdemes...

Mennyi idös kortól érdemes képeket mutogatni a babáknak és mondogatni, hogy mi micsoda. Mikortól figyelnek kicsit jobban a körülöttük lévö dolgokra?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
15 hónapos kortól
2010. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 hónapos korától nézegetünk mesekönyveket (leporellos) és mindig mondogatom neki mi micsoda, és egyszerűbb meséket mondok neki.


Mikor mászni majd járni kezdett akkor nem ült meg egy helyben az ugyebár nagggyon érdekes volt, de most megint érdekli. Most már nagy mesekönyveket nézegetünk, esténként viszi az apjának hogy meséljen neki.


Tőmondatokban (2-3 szót egymás mellé tesz) beszél, több mint 60 szót használ tudatosan, a passzív tudása ennél sokkal nagyobb.


16 hónapos


Tehát szerintem érdemes minél előbb elkezdeni. Eleinte a képek érdeklik a színes bigyók, később a részletek is, majd a történet.

2010. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 15 hónaposan késő. Én 7-8 hónapos kora óta mutogatok a kislányomnak keményfedelű könyveket, képes újságokat. Nagyon érdeklik a részletek, hosszasan tanulmányoz egy-egy képet. Most 10 hónapos, és egy-két dolgot meg is mutat a könyvekben. És én úgy veszem észre, hogy minden nap egy kicsit jobban figyeli - és észreveszi - a körülötte levő dolgokat.
2010. okt. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!