Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzeléket, gyümölcsöt kanállal...

Főzeléket, gyümölcsöt kanállal vagy cumisüvegből?

Figyelt kérdés
5hónapos a baba, 2hete kezdtük a kostólgatást, de kanállal nem hajlandó enni, vagyis nem fogadja el.cumisüvegből pedig azonnal bármit. mi tévő legyek?
2010. márc. 15. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is 2 hete kezdtem az 5 hónapos babámnál. Nekem se akarta a kanalat, de szépen lassan elfogadta. A cumis üveget mondjuk nem nagyon ismeri, nagyon ritkán kap belőle enni. Szerintem csak kitartás kell, biztos, hogy nem sokára elfogadja a kanalat is. Nekem a sütőtöknél már inkább nyitotta a száját, csak nehogy elszalassza a jó kis falatokat.
2010. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
csak kanállal. hozzászokik lassan, csak türelem. és persze kitartás
2010. márc. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
3 hós kora óta kap gyümit, főzit, de 3 hóig cumisüvegben ette csak. 6 hótól megérett a kanálra, azóta is habzsol.:D
2010. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kanál.

Ne add cumisüvegből szerintem. Ha abból kapja, h*lye lenne kanalazni... Már bocs, de én is a kényelmesebbet választanám. :) De egy kisgyereknek meg kell tanulni kanállal enni. A cumisüveg innivalónak kell, nem kajának. Ne add fel, előbb-utóbb megtanulja, megszokja, csak ne keverd meg a cumisüveggel. Szerintem.

2010. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kanállal. Először add oda neki a kanalat hogy szokja, meg esetleg a legejólején amikor szokja az ízeket lehet üvegből, hogy ne legyen idegen
2010. márc. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

a mienk is kap 3 honapos korátol most 4 ö nagyon szépen ezsik.. igaz még gyakorolnia kell, de menni fog...

igaz apa ha eteti cumisüvegböl adja neki mivel azt mondja neki egyszerübb igy, istenem ilyenek a férfiak.. :P

2010. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a kanállal! Előbb utóbb el fogja fogadni!
2010. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Csakis kanállal!


Az elején szerintem mindenkinek nehezen megy, nekünk is több ment mellé mint bele (mert a kanálról is úgy próbáltam lecuppogni, mintha az üveget szívná, de hamar belejött :)


Gyakorlás és menni fog, de cumisüvegből ne add, mert akkor később még nehezebb lesz átszokatni a kanálra.


17 hós ksilány anyukája

2010. márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenképpen kanállal. Légy türelmes, előbb - utóbb rájön, hogyan kell vele enni. Eleinte nekem sem fogadott el semmit kanálból, inkább nem adtam neki szilárd kaját, bár én 12,5 hós koráig szoptattam, 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, kb. 7 hós volt, amikor megevett pár kanálka gyümölcsöt vagy főzeléket. Azóta viszont habzsol, bármit megeszik, nagyon élvezi a kanállal evést.

Szerintem ha most cumisüvegből adod neki, megszokja és nehéz lesz róla leszoktatni, bár minden baba más és lehet nálatok gond nélkül váltana kanálra.

Kitartás!

2010. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hónapos kora óta kapja a főzeléket és a gyümölcsöket. Neki nem volt gond a kanál, rögtön elfogadta. De azt mondta a védőnénink, hogy ez ritka. Mi úgy kezdtük, hogy elsőnek egy-egy korty teát adtunk neki, majd folyósabb gyümit. Probáld úgy adni, hogy csak kevés legyen a kanál végén, hagyd, hogy ismerkedjen vele. Meglátod hamar akkorára fogja tátani a száját, hogy csak győzd kanalazni! :) Mi most a darabosabb ételekkel küzdünk. Nagy zsivány a lelkem. Próbáltunk kifli csücsköt adni neki, de megszagolja (még nem is ér a szájához), és már grimaszol, meg megrázkódik. Nagyon teátrális az úr! :)
2010. márc. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!