Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kisfiam pelenka...

13 hónapos kisfiam pelenka kiütéses lett most estére, a gyerekorvost nem érem el és az ügyeletes orvos azt mondta keverjek natúr popsikrémbe (ne hámosítósba) betadinet. De mennyit, hány cseppet merjek?

Figyelt kérdés
Kérdeztem. Azt mondta túladagolni nem fogom, ne legyen túl híg. Na köszönöm,de mennyi az ami hat is?
dec. 16. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem értelek, kaptál instrukciót, az állagára nézve is. Nyilván nem fogja azt mondani, hogy 20 g krémhez keverj 12.5 csepp betadint. Tégy úgy, ahogy mondta, ne bonyolíts.
dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%

Tegyél az ujjaidra krémet, és csepegtess rá, annyit, hogy ne follyon le oldalt.

Ilyenkor mehet picit több krém is, vagy sűrűbben

dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy szellőztesd a bőrét. Legyen kicsit pelus nélkül. Ha elég meleg van.
dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lányomnak húgyúti fertőzése volt, a sima betadine-t kellett rakenni és attól sem lett semmi baja, tegyél bele nyugodtan.
dec. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Én mindig csak teszek egy darab textilpelenkára egy kis betadint, és azzal bekenem a kicsi farpofái között (neki ott szokott piros lenni). Ez ilyen enyhe állapotnál tökéletesen elég. Konkrétan másnapra elmúlik. Komolyabb pirosságnál, mely a kislány külső nemiszervét is érinti, 1-2 cseppet közvetlenül odacseppentek és ujjal szétkenegetem, a felesleget pelussal felitatom. Alkalmanként 1-2 cseppnyi a szokásos popsikrémhez is hatásos lesz szerintem.
dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Tudom le leszek pontozva, de komolyan hova tart ez a világ, hogy szombat este azért hívogatod a gyerekorvost, mert pelenkakiütéses lett a gyereked. Valamint még az ügyeletre is odatelefonálsz. Jó hogy nem bevitted a sürgőssegire vagy mentőt hívtál neki. Hogy lehet egy anya ennyire inkompetens?! Mindegyik gyerekem volt pelenkakiütéses, de meg sem fordult a fejemben hogy ezért orvost hívjak. Pelenkazasnál lemostam neki sima vízzel és amennyit lehetett levegőn hagytam neki, valamint jól bekrémeztem. Általában 1-2 napja alatt rendbe jön.
dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 6-os. Ráadásul nem is pici babáról van szó.
dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

+ a kapott infókkal sem tudott mit kezdeni.

dec. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

6!

Szerintem az utóbbi napok orvosi ügyeletes kérdései ugyanattól a trolltól valóak.

Nem tudom elképzelni hogy ennyi debil kismama/szülő van a világon...

dec. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sima vízzel mosd amíg meg nem gyógyul, a kendőkben lévő anyag és parfüm irritálhatja a bőrét. Cserélj minél gyakrabban pelust amíg meg nem gyógyul. Ha van otthon körömvirág vagy kamilla tea, tehetsz a fürdővízbe. A körömvirág hámosít. Legyen pelus nélkül is, hogy szellőzzön.

Krémet meg úgy keverd hogy tudj vele bánni. Nekem a sima szőlőmagolaj is lehúzta a fenék pirosságot pár alkalom után.

dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!