Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kellenek senkinek...

Miért nem kellenek senkinek olcsón használt babaruhák?

Figyelt kérdés

Nyilván nem igaz, hogy senkinek nem kell, mert én is így szereztem be többségét, de eladni már nem nagyon megy.


Ruhacsomagokat csináltam a kinőtt ruhákból, és csak új vagy szép állapotú babaruhákat tettem bele, eleinte 3-400 Ft-ra jött mi darabja, de mivel senki nem írt hetekig Marketplacen, már levittem 200-250 forintig is.


De a kutyának sem kell, pedig tényleg normális ruhák vannak benne, márkásak is. Nem értem, mindenki sír, hogy nagy az infláció, de inkább megveszik a Pepcoban az ezer forintos bodyt, ami összemegy 3 mosás után, mint a jó állapotú Nextet...?



dec. 17. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én inkább megveszem a Lidlben, a Kikben, a Pepcóban meg a H&M-ben. Vettem szülés előtt használtakat, egy csomó foltos volt, szar anyag, stb. Mondjuk online rendeltem, mert én nem szeretek kontaktálódni.

Nekem is halmokban áll, amit eladhatnék, de mivel nem akarok idegeneket fogadni, inkább majd filléres darabáron felrakom vintedre. Ha lesz időm. Ha nem, kiszórom.

dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Pontosítsunk: az általad meghirdetett babaruhák nem kellenek senkinek. Még pontosabban: senki nem találkozott a hirdetéseddel, akinek szüksége lenne rájuk.


Egyébként ezernyi oka lehet annak, miért nem veszik meg tőled, pl. csak személyesen adod át, a Te otthonodban, valami eldugottabb helyen.

dec. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod: a babaruha a pepcoban meg jó pár helyen filléres tétel. Szar minőség, de így is előbb növi ki, mint hogy tönkremenne.

Ha meg veszek egy ilyen csomagot, a feléről mindig kiderül, hogy nem tetszik, nem évszaknak megfelelő, mégse jó méret stb, aztán a nyakamon maradnak.

dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Mi annyi babaruhát kapunk mindig ismerősöktől ingyen, hogy úszni lehet bennük. De ha Pepcoban, Auchanban járok, vagy H&M leértékelés van, akkor megveszem, ami épp tetszik. Nem azért, mert szükségünk van rá, hanem mert jajj, de cuki az a hódos pulcsi. Én is ingyen próbálom továbbpasszolni a rucikat ismerősöknek, szintén tökéletes, jó minőségű ruhák a cuki hódossal kiegészítve, de mindenkit hasonlóan van, mint én. Tart ez 86-os méretig. Onnantól meg senkinek sincs ruhája, mert annyi idősen már tönkreteszik.
dec. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Dunát lehet rekeszteni a babaruhákkal. Nálunk még a családsegítőbe is mehet ruhákért az, aki rohadtul nincs rászorulva, annyi van, és így legalább nem vész kárba…

Szerintem amúgy egyrészt tök fölösleges a sok ruha, a márkás annál is feleslegesebb. Ruhacsomagot tuti nem veszek, mert amúgy a legtöbben nem fotózzák le őket egyesével, hogy el tudjam dönteni, kell-e, tetszik-e, szóval vagy puszira elhiszem, hogy tényleg jó méret, tényleg az van benne, amit ígér, tényleg nem foltos, stb., vagy elmegyek érte. Ilyen benzin- és postaköltségárak mellett meg maximum a környékről éri meg vásárolni. Ennél sokkal kényelmesebb, egyszerűbb és kockázatmentesebb megvárni mondjuk, amíg a Lidl-ben lesznek évszaknak megfelelő babacuccok, általában jó minőségűek, szépek és olcsók. Szóval én csak akkor vásárolok neten használt babaruhát, ha többet árul az illető, de nem

csomagban, szóval tudok válogatni, le vannak fotózva, vagy ha eleve valami drágább ruhadarabot keresek, pl. anorák. Egyébként nem éri meg vele meg a kockázatot és bele fektetett energiát.

dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én például nem szeretek csomagban vásárolni, mert vmi tetszik belőle, vmi nem, vmire szükség van, vmire nincs. Én darabonként próbáltam eladni pár száz forintért, de úgy sem kell senkinek. Pedig jó minőségű, alig használt ruhák. Úgy vettem észre, hogy aki megteheti, újonnan veszi meg, aki meg nem, ingyen szeretné. Inkább elajándékozom, vagy beviszem a védőnőhöz, esetleg csere csoportokban próbálok cserélni vmit értük. De sokszor ott sem kell senkinek.
dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én hirdettem csomagba. majd egyesével. majd ingyen.

a kutyának nem kellett.

olyanok találtak be, hogy adjam fel neki postán önköltségen, vagy vigyem házhoz, mert a 6 gyerek mellett nincs ideje érte jönni.


én feladtam. inkább dobom a ruhagyüjtőbe, mégha a szívem szakad is értük.

dec. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen csomagokat nem szeretem. Egyesével meg ki rendel használt babaruhát 200 forintért, mikor a szállítás min.1000?

A csomagokkal az a baj, hogy a fele tetszik/jó lesz, másik fele kuka. Inkább elmegyek a turiba, és azért a pénzért évszaknak, ízlésnek, méretnek megfelelő zsák ruhát veszek. Én ingyen adom tovább a rokonoknak. Szomszédtól szoktam még kapni egy nagy zsákkal, és kiválogatom jelképes összegért. Annak is kb. a harmada szokott jó lenni, hiába válogatja ki méret szerint.

dec. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Én ingyen kaptam barátnőktől, rokonoktól, ami meg nem volt benne, Pepco és Sinsay.


Amúgy is nagyon utálok neten vásárolni használtan, de eladni is, úgyhogy én is elajándékozni fogom, ha kinövi, nem pedig árulni.

dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Én is csak licites csoportban tudom eladni, már amelyiket. Inkább 2-3-4esével rakom fel, úgy még elviszik, aztán ugye egy fix alapösszegen felül a vevők dönthetnek, hogy nekik mennyit ér. Feltéve, ha jó állapotú. Nem újszerűekbők nagy csomagot kb 1-3ezerért, vagy ingyen. Többért nem veszik meg.

Én is inkább ott a licites csoportban szoktam vásárolni, kaptam most 2 nagy zsák ruhát 1500ért, tehát fillérekre jön ki darabja.

Én is csak a környékről veszek, ahol személyesen átvehetem, postai úton biztos nem veszek. Mondjuk én előnyben részesítem a csomagokat, mert nincs idegem egyesével válogatni, ami aztán amúgy többre jön ki, mintha valaki egyben akarná eladni. És azért is veszek használtat lehetőleg, mert akkor nem sajnálom, ha nem tudom viszont eladni, megy a rongyosba, vagy odaadom ingyen, de akkor sem fogom sajnálni. Szebb darabokat meg úgyis veszek mellé.

A legjobb eset, ha van egy ismerősöd, akinek oda tudod adni.

dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!