Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez hasfájás lenne?

Ez hasfájás lenne?

Figyelt kérdés

Holnap után 6 hetes a kislányom. Születésetől 3 hetes koráig eszik-alszik baba volt, sokszor kelteni kellett enni is.

De azért minden nap volt 1 nehezebb időszaka.

Az utóbbi időben beállt, hogy egész nap eszik-alszik vagy elnézelődik. Ritkán nyűgösködik és könnyen nyugtatható.

Viszont van egy pont ami állandósulni látszik, hogy valami nem kerek. Általában 18.45-19.15 körül fürdetjük és jön a vacsi. Előtte már eleve nem nagyon alszik mert 16-kor jön haza a nagytesó, szóval ott vagy sikerül vagy nem, tehát el is fárad, de ennek ellenére nem dől ki. Lényeg, hogy vacsi után olyan világfájfalom lesz urrá rajta, hogy az durva. Semmi se jó, se járkálva, se ringatva, se cumival, se cumi nélkül, se rajtam, se az ágyban. Igyekszem megnyugtatni, de nagyon nehéz. Ez kb 20-20.30-ig tart, amig végül kidől. Aztán éjjel nekem 12-13 órákat úgy alszik hogy 2x felkel, de csak eszik, egy büfi és alszik tovább.

A kisfiam annak idején nagyon nehéz, sírós, egész nap nyűgös baba volt, azt inkább gondoltam hasfájásnak. De ez meg konstans kezd beállni. Nem mondom, ki lehet bírni, de azért remélem 3-4 hós korára ő is kinövi.


dec. 19. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Húzkodja közben a lábát? “tekeredik”? Vagy “csak” sír/nyűgös?

Az én fiam hasfájós volt, 20:00 körül kezdett ordítani éjfélig. Mindent csinálhattunk, semmi nem volt jó, húzogatta a lábait, szenvedett.. Ez ment az első 3 hónapban, aztán elvágták.

Mondjuk 3 óránként kelt enni egésznap.

Aztán 3-4 hónaposan volt pár nap amikor végig aludta az éjszakát..

Azóta meg éjszaka egyszer kel enni, szombaton lesz 11 hónapos.

dec. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom azt mondják hasfajas este van ugyanakkor, de szerintem ez nem az.

Szerintem fáradság.

Írtad, hogy nem nagyon alszik 4után,már csak este. Gondolom tesó is pörög körülötte, nagy a nyüzsi, hosszú az ébrenléti idő, és kb fél7-7 körül már aludna, de nem tud, és átbillen. Aztán kidől.

Főleg ha ez után 12-13 órát alszik.

dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tulfarad. Azert egy 6 hetesnek optimalis esetben nem kene ebren lennie 4 orat, ha azt mondod, hogy mar 4-tol nem alszik.

Ez nagyon sok, a 8 honaposom sincs ebren ennyit, ha megis veletlenul igy jon ki a lepes, mert kimarad egy alvasa, akkor brutalis vilagvege van. Sir, sikit, nyuglodik.


El kellene altatnod 4 utan is egyszer legalabb. Kosd magadra kendoben pl.

dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

6 hetesnek sok az a délután, főleg úgy, hogy akkor van otthon a család is, sok az inger.

Másfél-két óra napközben, esti alvás előtt esetleg 2ésfél ébrenlét belefér.

dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6 hetesnek szerintem meg a 2,5 is sok. Ilyenkor meg 1-1,5 orat “szoktak” ebren lenni, persze nyilvan ez a tankonyv, lehet kevesebb, lehet tobb. De nagyon kellene figyelni a jelekre, hogy mikor almos, mert az a leheto legrosszabb, ha ebren van “tartva”, abbol csak siras es szenvedes van.
dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5, az enyém 3 és fél órát aludt, úgy volt fent utána 2esfelet estig.

De igen, ha kevesebbet aludt, akkor max másfél óra volt.

dec. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ott kb fél6-tól, fél7-ig kéne még egy szundi.
dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a választ! Igazából néha feljajdít fájdalmában, de valóban nem az a jellemző, hogy 1 órán át sirna keservesen, inkább lehet szerintem is fáradtság, mintha egyszerűen már nem tudna elaludni. Sajnos nem tudok mit csinálni, mert ebben az időkeretben mindig egyedül vagyok velük, a tesó meg egy hangos típus, ő meg (a baba) már jópár hete nem dől ki úgy napközben, hogy bombát lehetne mellette robbantani. Gondoltam rá hogy ilyenkor majd magamra kötöm, hátha akkor elszenderedik.

Amúgy 16-19-ig többször is be bealszik 20 percekre, de az már nem az a nyugis alvás aminek lennie kellene.

dec. 19. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiam 6ig aludt hosszabbat,akkor evett és visszaszunditott fél órácskát.(1 óra ébrenlét után)

1/4 10utan aludt este.

Kb 6hetes volt, amikor elhagyta ezt az esti 4.alvást.

Akkor már 1/2 9 után picivel már aludt este.

dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi Utolsó! Köszi neked is.

Igen, értem.

Azt hittem amúgy, hogy másodjára ügyesebb leszek, de úgy látszik nem szabad elbíznia magát az embernek.

Azért is nehéz, mert most rajta pl látom, hogy ha fáradt, de nem mindig adódik a helyzet a nyugodt alváshoz. Ez gondolom a gyerekek számának növekedésével amúgy is egyre inkább jellemzö.

Nyáron pl, amikor még csak vártam a kicsit, voltunk egy szülinapi zsúron (amúgy 5 éves a fiam) és volt ott is kisbaba (7-8 hónapos, 3.gyerek) kb delután 15-től este 21-ig tuti ébren volt. Lerakták egy szőnyegre, aztán meg kézről kézre járt. Semmi baja nem volt, de èn is csak néztem, hogy birja..

De nekem is pl a kisfiamnál egész más volt minden..annak ellenére hogy majd egész nap sírt és csak kendőben meg babakocsiban aludt el, sose nézelődött békésen így😃 este a 2 óra ébrenlét, fürdés, alvás után azonnal kidőlt. Szóval nem tudom. A kicsinél úgy látszik ez nem játszik.

Amúgy éjjel viszont nem úgy dől ki, ahogy írta valaki, mint aki hulla. Szerintem szimplán beállt neki az este. A nehéz elalvás után 8-fél9-től alszik 1-2-ig, felkel eszik, alszik. Aztán meg 5-6 körül szintén eszik, alszik. És utána már csak reggel 8-9 körül. Utána azért ébrebb. Nekem a kisfiam is könnyebb eset volt amúgy este, szóval ez szerintem talán nem a feszkó miatt van, hanem szimplán kialakult egy ideje.

De az való igaz, hogy ami a lefekvés körül van az biztos nem optimális. Majd igyekszem kitalálni valamit :)

dec. 19. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!