Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba nem forgatja a...

2 hónapos baba nem forgatja a fejét hason?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a babám 2 hónapos, de nem tudja még a fejecskéjét rendesen forgatni hason, az emelés is nehezen megy neki. Egy picit féloldalas a fejtartása is. Januárban megyünk gyógytornászhoz, ahova a doki utalt be minket. Csontkovácsnál is voltunk kétszer, akihez szintén az orvos küldött, ő mondta, hogy a vállában az izom van meghúzódva. Akinek volt ilyen, mennyi idő alatt jött helyre? Illetve a gyógytornászig még több mint 2 hét, van valakinek ötlete, hogy addig is mit tudok vele csinálni, hogy gyakoroljunk?
dec. 23. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekünk is ez volt, konduktorhoz jártam vele sokáig, de 1 éves korára teljesen jól behozott mindent. A videón lévő tornát nyugodtan csinálhatod, abban semmi extra nincs, átmozgató babatorna.

dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Amit az egyes linkelt azt akartam én is, az nagyon jó videó. Azt csináltuk mi is. Plusz gyógytornász persze.
dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 babyboom567 ***** válasza:
0%
Csak halkan megjegyezném,hogy válts orvost sürgősen,mert 1-2 hónapos!!! babát nem csontkovácshoz(wtf??!!) küldik,hanem konduktorhoz/dévényeshez/stbstb.
dec. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy nem Magyarországon élünk, hanem Svájcban, és itt nem dolgoznak sajnos a Dévény módszerrel. Viszont akihez most fogunk menni, ő konduktor, es pont az ilyen problémákra van szakosodva. Mivel nem vagyok orvos, plusz első baba, én nem tudom felülvizsgálni az orvos utasításait, hogy hova és miért küld minket, de azért itt elég jó az orvosi rendszer+ellátás, és biztos itt is vannak babák ilyen problémákkal, szóval szerintem tudják mit kell vele csinálni. A csontkovács egyébként jót tett neki, mert azóta sokkal jobban tudja mozgatni a fejét. Köszönöm a válaszokat es mindenkinek boldog karácsonyt:)
dec. 24. 08:18
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Babyboom: pedig de. 1-2 hónapos csecsemőt lehet vinni kiropraktőrhöz - minket a Dévényes küldött. Nem kell orvost váltania, sőt tök jó hogy ilyen haladó gondolkodású gyerekorvos
dec. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van azóta a babád? Az enyém is kéthónapos és nem forditja hason a fejét, sőt elég nehezen ia fogadja a hasaltatást, emelgeti a fejét, de hosszasan nem tartja. Hogy vagytok azóta? Ez nagy baj hogy nem tudja?
jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szia, jövő hét szerdán megyünk a gyógytornászhoz, majd írok hogy mit mondott. Egyébként azóta is minden nap hasaltatom, es sokkal jobb már azóta, már kezdte a kis kezével is felnyomni magát. Úgy szoktam, hogy napi 4-5x is leteszem hasra, van hogy csak 1-2 percet bír, de van h 5 percet, mikor hogy. Ha nagyon ordít, akkor visszafordítom a hátára. A fejforgatást még gyakorolni kell, de összességében azt látom, hogy sokkal jobb mint 2 héttel ezelőtt. Odafigyelek arra is, hogy ellenkező irányba sokat nézzen, es pont ma tűnt fel, hogy a féloldalas fejtartasa is már sokat javult. Szóval ha még a gyógytornázunk is majd, biztos még jobb lesz. Egyébként elég sok mindent elolvastam a témában, es elvileg 3 honaposan kell 45 fokban emelni a fejét, és még akkor sem kell sokáig megtartania, szóval ha 2 honaposan nem emeli, az még nem tragédia.
jan. 4. 21:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekünk egyébként azt mondta a csontkovacs, hogy a hasamban volt rossz pozícióban, kitekeredve, ezért rövidült az izom a vállában.
jan. 4. 21:53
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltunk a gyógytornásznál múlt héten, most egy pár hétig fogunk járni, de nagyon meglepő dolgokat nem mondott/mutatott. Ugyanúgy mint a csontkovács, ő is megnézte, hogy tudja-e fordítani a másik irányba is, meg mutatott pár fogást es gyakorlatot, amiből párat már eddig is csináltam vele. Így hogy tényleg mindig fordítgatom ellenkező irányba, már rengeteget javult, a féloldalas fejtartása szinte egyáltalán nem látszik már. Plusz tényleg minden nap hasra szoktam tenni, addig amíg bírja, ha elkezd sírni,akkor atfordítom, de már jó pár percet kibír hason. Most úgy szoktam, hogy felteszem a kis szőnyegét az asztalra, hogy magasan legyen, es engem is lásson, meg elé teszek játékokat, és így sokkal jobban elviseli, mint a padlón való hasalást. A fejét már egész jól tartja, szerintem az egész csak gyakorlás kérdése.
jan. 13. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!