Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért azonosítják sokan az...

Miért azonosítják sokan az "otthonszülőket" a "hordozókendősökkel"?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok az okokra. Én pl. imádom a kendőt, a kisfiam is, de soha nem szülnék itthon.
2010. okt. 22. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom úgy, hogy a kettő együtt jár. Szerintem ez csak olyan általánosítás-féle, de nem hiszem, hogy ezt komolyan kellene venni. Sokan gondolják úgy, hogy aki otthon szül, az hordozza magára kötve a gyerekét még 3 évesen is, akkor biztos, hogy addig tutira szoptat, és együtt is alszik a gyerekkel, egy ágyban.

De természetesen ezeket el kell választani egymástól, mert nem mindenki szoptat 3 évig, pedig lehet, hogy még 5 évesen is vele alszik a gyerek, és még sorolhatnám.


Van itt a lakóparkban egy anyuka, aki állandóan magára kötve cipeli a gyereket (van neki egy nagyobb is, szerintem ha megtehetné, akkor őt is magára kötné), de nyáron 40 fokban is szerencsétlen gyerek be volt öltöztetve kötött cipő, kötött sapka, vastag hordozókendő... na őt szívem szerint megütöttem volna, kinyílt a bicska a zsebemben, szegény gyerek csoda, hogy kapott levegőt egyáltalán. Na ő viszont az az 5 évig szoptatós fajta anyuka, mind a két gyerek ott nyomorog velük egy ágyban, és csak azért nem szült otthon, mert császározták.

2010. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel mindkettő a természetesebb módszert jelenti. Valószínű, hogy aki otthon szül, az sokkal inkább fog szoptatni, hordozni, stb.

De aki eltervezi, hogy szoptatni fog, vagy kengurúzni, az nem feltétlenül akar otthon szülni (pl. én sem, bár a tapasztalataim azt mutatják, hogy akár otthon is szülhettem volna, kivéve a gátmetszést).

2010. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem szültem otthon, kenguruztam , de sokáig szoptatta illetve szoptatok. De az otthonszülők, (leglábbis ránézésre) oylan kivonulok a társadalomból emberek és mint nők.. enyhén szólva slamposak.
2010. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


előző

2010. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak nézd meg azokat az embereket, akik ott tüntettek G. Á. kiszabadításáért! De én sem általánosítanék. Inkább rájuk jellemző, hogy megáll mind a két tulajdonság.
2010. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert a hordozókendősök közül csak hippiket ismerek és kinézem belőlük, hogy ha lenne lehetőségük simán otthonszülnének. Tisztelet a kívételnek. Nekem egyik sem jön be. A kisfiam 12 óra elteltével jött világra, utánna fél óráig férceltek. Szerintem ez otthon nem megvalósítható.
2010. okt. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!