Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik módszert válasszam?...

Melyik módszert válasszam? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos éjjelente többször felkel, van hogy óránként. Olyankor bemegyek hozzá, adok neki inni, és általában vissza is alszik. De 2-3 óra körül nem akar visszaaludni, hisztizik, dobálja magát az ágyban.Kb 1órán keresztül. Én olyankor csak simogatom, nem veszem ki az ágyból. Nem akarom hogy hozzászokjon a kézben alvásra. Sajnos napközben már csak a kezemben alszik el, eddig mindig betettem az ágyába és magától aludt. Mi tegyek éjjel ha hisztizik? Vegyem ki, vagy maradjak a simizésnél?
2010. okt. 22. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kivenni, aztán meglátod,hogy mi történik.Nem biztos, hogy hozzászokik a kézben alváshoz.Valami baja biztosan van, különben nem sírna.
2010. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez minden este előfordul vagy csak mostanában?Nem lehet, hogy valami kínozza? Pl. fogzás? 1x-2x vedd fel, had érezze, hogy számíthat rád. Énekelj neki vagy beszélj hozzá ami megnyugtatja.

14hós fiúcska anyuja

2010. okt. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem mondom, hogy követendő amit én csináltam, de ugy néz ki, hogy átvészeltük ezeket amit te is leirtál és most fokozatosan szokik le. Szoval: én azt csináltam, hogy amikor éjszaka jött ez a nem akar elaludni időszak akkor átvittem magunk közé. Ez ment egy vagy két hétig, de aztán leszokott magátol az éjszakai evésről/ivásrol ugyhogy már nem aludt vissza a korábbi ébredésekkor sem. Igy leültem az ágy mellé és simogattam, majd az ott lévő ágyra lefeküdtem és aludtam vele. Ha ébredt ott volt a kezem és visszaaludt. Ez ment egy hétig és ma éjszaka ujra aludt végig és nem kellett simogatni meg vele aludni. Végra ujra a férjem mellett ébredtem :) Na ez összesen volt egy hónap is talán mire ujra elértük ezt és még az sem biztos, hogy igy is marad, de sokkal nyugodtabb éjszakáink voltak ugy, hogy ott aludtam vele onnantol ahogy először ébredt.

Viszont Nappal: ezt jol elrontottam, mert amikor már nem akart sehogyan sem elaludni (addig csak letettem és aludt) , akkor betettem a babakocsiba és elaltattam (a lakásban) éneklés, kocsi huzogatás. Ezt csináljuk kb 2-3hete. Most probálom leszoktatni. Először elhagytam az éneklést ( volt kis kiabálás,nem sirt) és elalszik igy is. Most csak beleteszem és elalszik. Lassan vissza kell szoktatnom az ágyába. Szép meccs lesz, de csak igy birtam a nappalokat a nem alvós éjszaka után.

Szoval nem mondom, hogy igy kell csinálni, de most ez nekünk bevállt. Egy próbat megér.

Amugy inkább kocsiban aludjon, mint a karodban.

Szép napot!

2010. okt. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos ez már 2 hónapja így megy. Ha úgy látom hogy tényleg valami baja van, akkor kiveszem az ágyból, de sokszor csak hiszti. Apa 1x-2x kivette és az lett olyankor a vége, hogy teljesen felébredt, beszélt, és nem akart aludni. Hát ezért sem merem. Nálam lehet hogy nem kelne fel, de így is nagyon anyás, ma reggel pl a saját reggelimet sem tudtam megcsinálni, visított, hogy vegyem fel.
2010. okt. 22. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó igen ez nálunk is igy van/volt. Most napközben azt csinálom,hogy viszonylag sokat tartom a járokában. Nagyon rosszul érzem magam miatta, de mivel egy örökmozgó, minden mellett felálló baba, igy másképp nem tudom azt megtenni,hogy ne vegyem fel. Az is gond ilyenkor szerintem,hogy folyamatos a testi kontaktus és erősiti benne,hogy anya a minden. Ezt tudom neked a nappalról mondani az éjszakát meg már leirtam előbb.

Sokat játszok vele kukucs játékot,hogy lássa, hogy ha eltünök akkor is visszajövök. És egész nap mondókázok és beszélek és énekelek. Persze azért van szőnyegen játék is meg apájával is játszik szőnyegen.

Lehet, hogy nála korábban kezdődött a szorongás.

2010. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!