Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, ha a babának sűrűn...

Igaz, ha a babának sűrűn vágjuk a haját, akkor megerősödik?

Figyelt kérdés
Nagyon vékonyszálú a kislányom haja, van aki szerint ha levágnánk, erősebb haj nőne a helyére. Van aki próbálta már ezt?
2010. okt. 22. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a tévhit valóban, de a fodrászok valamiért mégse erősitik ezt meg. Legalábbis én tőlük még mindig azt hallottam, hogy ez butaság...
2010. okt. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak is nagyon gyengusz haja volt, és 8 hónapos korában nyírtuk meg először géppel. Utána tényleg érezhetően erősödött neki. Most már a harmadik nyíráson vagyunk túl, és ugyan még kevés, de szinte drótos a haja.

Hozzáteszem: sokan mondják, hogy amúgy is előbb-utóbb az erősebb haj nőtt volna ki, mert a babahajat szép lassan elhullajtják. Nem tudom, mi az igazság, a nyírás vagy a babahaj kihullása segített nálunk.

2010. okt. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi! A babahaja már régen kihullt, olyan 6 hónaposan kezdett el neki nőni, de még most is nagyon kis csibehaja van:) 15 hónapos.
2010. okt. 22. 09:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért tűnik erősebbnek, ha levágjuk, mert utána az összes haj egyforma. Főleg, amikor rövidre vágjuk. Attól nem lesz több hajhagymája.
2010. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kisnita ***** válasza:
Az enyém is 15 hónapos és még baba haja van elég hosszú már neki, de nem akarom levágni. Már a nyáron mondta a tesóm, hogy lehozza a gépet és megnyírni a fiamat, hogy erősödjön a haja, de nem akartam mert olyan édes így, nagyon szép haja van, hátul kis fürtös. Úgy gondolom majd jövő tavasszal vagy nyáron levágom neki hogy ne izzadjon nagyon, de nem hiszem, hogy ettől meg fog neki erősödni. Én is kérdeztem már fodrásztól és azt mondta ez egy tévhit, annak a gyereknek akinek a hajvágás után erősödött meg a haja megerősödött volna a hajvágás nélkül is.
2010. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van, ahogy az utolsó írta.
2010. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy van, ahogy a 09:22-es írta.
2010. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Oke, koszi. Igaz a hajhagymak szama nem az erosseget befolyasolja, hanem a dússágát. :) de hiszek nektek, nem engedem levagni.
2010. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
meggyőztetek:)
2010. okt. 22. 10:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz szerintem. 3 gyerekem van, ebből a legnagyobbnak mindig vágtam a haját, de ennek ellenére vékonyszálú, lassan nő. A másik kislányomnak egyszer vágtam le a haját, de jó vastag, gyorsan növő haja van. 5 éves és a fenekéig ér.
2010. okt. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!