Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak az alig 8hónapos...

Mit csináljak az alig 8hónapos kislányommal? Baj ha már eszi a mi ételünket?

Figyelt kérdés
Nagyon jól,és szinte mindent megeszik a kezdetektől nem válogat. 3hónapos korától tápszert kap,nem kellett neki tovább a cici. Már majdnem 1hónapja,nem igazán kellenek neki a bébi ételek,sem a bolti sem amit én főzök,pedig elég változatos. A tápszert sem akarja már inni,pedig azt mondta a védőnő hogy legalább napi fél liter meglegyen. Viszont a mi ételünket,nagyon szereti úgy eszi mint aki éhen akar halni. Muszáj neki adni mert különben balhé van. Lehet hogy most sokan elszörnyülködnek,de már evett tejet kenyeret,sőt már a kocsonyát is kóstolta. Mindenből kel neki amit mi eszünk,ha nem kap hiszti van. Mindent nagyon jó ízűen eszik,és nincs baja.
2010. okt. 22. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a tejjel a kenyérrel kapcsolatban lesz itt még felkiáltójeles "üvöltözés"ebbe nem kivánok beavatkozni. csak talán annyit hogy nem épp neki való.


kocsonya meg végképp nem.


az nem baj ha kiváncsi adjatok neki de olyat ami tényleg jó is neki pl párolt zöldség, krumplipüré, sült hús, saláták, főzelékek fasirt ilyesmik.

2010. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia. Előre figyelmeztetlek, hogy lesznek anyukák, akik pusztán a "kocsonya" szó láttán leszidnak majd.


Én szerencsés vagyok az enyémmel,mert megeszi a bébi ételt, de ha azt sem enné, meg a házilag elkészítettet sem, én is adnám neki a miénket.


Persze hozzá teszem, hogy mindenkinek a maga táplálkozási módja szerint érdemes szoktatni a gyerekét. Én pl alig eszem húst, a tejet is csak kávéban, így ezekért ő sincs oda. Én szerintem egészségesen eszünk, de nekem meg a védőnő mondja, hogy minden nap adjak neki húst! Látod, akármit csinálsz, sosem tudod jól csinálni, ilyen az anyák sorsa!

De azért még élünk. 9 hós kislány anyukája.

2010. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem kocsonyával meg ilyenekkel lakik jól,csak picit kap,meg kóstolja. Tejet sem magában kapja,hanem kellett neki a tejberizsből.
2010. okt. 22. 12:07
 4/13 A kérdező kommentje:
Megeszi nagy nehezen a bébi ételt,csak mindég harc van. De ha olyasmit eszünk pld krumplipürét amit neki is lehet,azt nagy élvezettel megeszi. Már próbáltam hogy az én tányéromba rakom az ő ételét,nem lehet becsapni!
2010. okt. 22. 12:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Semmit. Inkább örülj neki hogy ilyen jó evő. Az én lányom mindentől fintorog amit mi eszünk, másfél éves lesz.

Egy barátnőm lánya 8 hónaposan csülköt evett, és semmi baja nem lett tőle, 18 éves egészséges lány.

2010. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én örülök hogy ilyen jól eszik,de kicsit aggódom hogy megterheli a gyomrát,bár nem látom hogy baja lenne.
2010. okt. 22. 12:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj,de ha mindenben igy fogsz neki engedni "mert különben hiszti van"alapon akkor szerinted hogy fogsz birni vele 2 éves korában?
2010. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

igazad van, megterheli a gyomrát. nagyon. ő még nagyon kicsi.


minden baba "megkívánja", amit a szülők esznek, de csak azért, mert érdekes.

sem tejet, sem kenyeret, sem kocsonyát nem kellene adni neki. a krumplipüré az persze mehet, meg a főzelékek, de ennél több egy ilyen korú babának nem!

ne hagyd magad a "balhé" által irányítnai, mert nagyon nem mindegy, hogy mit eszik.

leírnád, hogy egy nap miket eszik?

2010. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

7 honapos kora ota azt eszi amit mi.amit nem szabadna abbol csak par falatot.

semmi baja nem lessz tolle.

mienk eszi a kenyeret,tejet,egyedul mezet es bogyos gyumolcsot nem kostolt eddig.

9hos anyukaja.

2010. okt. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért ne ehetne 8 hósan kenyeret? Nekem a védőnő a vajas kenyeret ajánlotta majdnem 9 hósomnak. Én is adok már neki kóstolni sokmindent. Inkább olyat főzz, amiből ehet is. Amúgy meg ha neki az kell, akkor azt adj, mértékkel!!!!
2010. okt. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!