Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tudnak 7-8 hetes babáitok?

Miket tudnak 7-8 hetes babáitok?

Figyelt kérdés

Az én kislányom élete nem indult teljesen zökkenőmentesen, ezért nagyon figyelem mikor hogyan halad (egyébként orvos is), de azért mindig az anyáktól a legjobb tájékozódni.

Olvasgattam a 2 hós státuszt, ő majd január 7-én tölti be, az alapján ezeket tudja:

-háton fekve fejét mindkét irányba fordítja:igen

-hason fekve fejét megemelve mindkét irányba elfordítja: ma volt rá először példa, szóval igen, de ösztönözni kell és ez még nehezen megy neki. Afejét viszont önmagában ügyesen emeli, ha van kedve.

-közeli játékra felfigyel:igen

-lassan mozduló játék után néz: igen

-beszéd hangra akkor is felfigyel, ha a beszélőt nem látja: szerintem igen, bár ez relatív, mert ha nagyon nagy baja van, akkor a csillagokat is lehizhatnám, akkor se hagyná abba a sírást :) nyilván ezzel nem is próbálkozom

-ökölben lévő kezeit nyitogatja: igen

-háton fekve kezeit észreveszi: na ezt még NEM :-(

-elnyújtott hangzókkal gőgicsél: igen, de van amikor sokat, van amikor csendesebb. (Ezeket mondja: öö, eö, heöö, visongat, ilyesmi) nem amik írva vannak (ó, meg á..) de azt a nagyobbik gyerekem se csinálta szerintem

-ha beszélek hozzá visszagőgicsél: igen

-mosolyra mosollyal válaszol: legtöbbször igen.

-cumisüveget felismeri: szerintem igen.

-éjszaka többet alszik mint nappal: igen.


Bocsánat, tudom hogy hosszú lettc igyekeztem lényegre törően leírni a pontokat. Azt is tudom, hogy minden baba más, ezért nem feltétlen jó az összehasonlítás, de esetünkben jelenleg nekem abszolút csak a megnyugtatás végett szükséges.

Arra emlékszem, hogy a nagyobbik gyermekem 8 hetesen már biztos nézegette a kezét, de most a kicsi még nem vette észre. Hasonló babáitoknak ez megy?


dec. 30. 19:53
 1/6 anonim válasza:
45%

Szia, nekem most lesz 6 honapos a babam, de 2 honaposan ő sem nezegette a kezeit, csak kesobb :) igazan meg most tud vele hosszasan babralni, es percekig szorakoztatja az ujjacskainak nezegetese, ahogy mozognak.

Szerintem a leirtak alapjan tokeletes a babad, es az en kisfiam is van amit kesobb kezdett el csinalni. Voltunk deveny tornan, mindent rendben talaltak, pedig azzal ijesztegetett a gyerekorvos h nem emeli a fejet huzasbol, holott 2 honaposan nem is kell, megis mar elvarjak, hogy szuletese utan irjon, olvasson...

dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Úgy érzem, hosszú évek elé nézel így...

Ezek nem kötelezően kipipálandó dolgok. Hanem az ilyen korú babák nagy része ezt csinálja. Ha a tied nem csinálja, akkor sincs semmi.

Az én lányom pl 3 honapos koráig hason sem volt, mert ordított. A fejét egyaltalán nem emelte/forgatta. Semmire nem figyelt, nem gőgicsélt.

Majd egy csettintésre mindent is csinált, többet is mint a státuszon kellett volna.


Lazits. Elhiszem, hogy nehezen indult, de attól nem kell a bolhából is elefántot...

dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első anyai íratlan szabály hogy soha ne hasonlítsd a babádat, gyerekedet máséhoz. Minden baba a maga ütemében fejlődik. Ha rendellenesen, arról tájékoztatnak a szakemberek, ezért vannak a státuszvizsgálatok.
dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm! Többieknek: Van már egy 5 éves gyerekem. Úgyhogy nem vagyok paramami, vele semmi ilyen nem volt. De a kicsi enyhe oxigenhiányt szenvedett, betegség miatt, és neurológiai .utánkövetésen van nagyon sokáig. Nem a bolha esete sajnos. Ettől még nagyon szuper hogy ennyi mindent csinál. És igen, nehéz évek elé nézek, ez a státuszkérdések nélkül is így van. :) miután 1 hetesen majdnem elvesztettük egyhamar nem fogok megnyugodni, de ezzel én megbékéltem.

Viszont kérdezni lehet és fogok is.

Legalább (jó esetben) ez megnyugtat.

dec. 30. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne aggódj. A fiam 2,5 hónapos. A kezeit nem nézegeti és hason fekvés egy tragikomédia. Annyira utálja. Nem emeli meg a fejèt és nem nézeget. Persze finoman terelgetjük, de én elfogadom, hogy nem megy minden egyszerre. Minden mást csinál amit kell. Ez csak egy általános mérce. Minden baba másképp halad.
dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
Szia! 10 hetes a babám, és ő sem nézegeti még a kezecskéit 😊 hason fekvést szintén utálja, a fejecskéje is elég buci szóval tartani és forgatni is nehéz neki hason 😅 de gyakorolgatjuk, minden nap egy picit többet, plusz jövő héttől megyünk gyógytornára😊 de imádom és adok időt neki hogy a saját kis tempójában haladjon 😊🥰🥰
dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!