Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legnagyobb hazugsag,...

Mi volt a legnagyobb hazugsag, amit a gyereknevelessel kapcsolatban mondtak neked?

Figyelt kérdés

A hazugsag szo talan nem a legmegfelelobb, arra gondolok, hogy valaki nagyon allitott valamit, hogy az marpedig biztos ugy van, de kozben meg a valosag azert mas volt :D


Nalunk a legnagyobb ilyesmi az volt, amikor a barataink azt mondtak, hogy naluk a baba alkalmazkodik hozzajuk, nincs nagyon rutin, alszik, amikor faradt es ott, ahol epp vannak. Es ok szoktattak erre a gyereket, tegyek en is igy.

Na nalunk ez teljesen mashogy alakult, szigoruan tartani kell a rutint, kulonben vilagvege van. Es nem en szoktattam igy persze, a kisfiam ilyen tipus. Nem is lehet szerintem.


jan. 4. 12:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Azt,hogy a baba csak eszik alszik (így készültem,aztán nem így lett)

Másnak lehethogy,de nekem nem volt szerencsém.harom hónapos koráig letehetetlen gyerek volt,napokat kézben volt,babakocsiban üvöltött.

jan. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
28%
Hogy a saját gyerekedet szeretni fogod
jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%
Hogy idővel könnyebb lesz. Nem lesz.
jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem miért hiszed ezt hazugságnak? 🤦


Nincs két egyforma gyerek. 🙄


Én is ismerek ilyen családot, ők sokat utaznak, egyáltalán nincs fix napirend.

jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%
3as,de,7 ev korul konyebb lesz. De a dacorszak,az ovis let brutalis. Egy 10 evessel meg mar hawaii.
jan. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

A legidegesítőbb anyóstól: a gyerek meg fog fulladni a macskaszőrtől.


A legviccesebb a védőnőtől első gyerekkel váradósan: ugye tudja anyuka, hogy a gyerek az nem olyan, hogy leteszi egy sarokba és ott marad... És de, elsőre kifogtunk egy olyat, amelyik ott maradt! :D

jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hazugsagnak, elmagyaraztam a leirasban szerintem, hogy mire gondolok.
jan. 4. 13:24
 8/28 Derjaderja ***** válasza:
32%

Engem az idegesített, amikor egy ismerős kisfiú anyukája a gyerekeink kb 20 hónapos korában megkért, hogy adjak olvasnivalóra ötletet. Mondom Boribon, Bogyó és Babóca vagy már nem emlékszem.

Azt mondja, az ő fia már túl van ezeken, ha kérdezi hol a cica, a kezével mutatja a hármast, hogy a harmadik oldalon.


Teljesen megdöbbentem mért mondja ezt. Felületes volt a kapcsolatunk, korábban nem beszéltünk ilyesmiről. A kisfia kora szülött volt, de mindig nagyon szépen és a korának megfelelően fejlődött, szóval azt se gondoltam, hogy kompenzál, de nyilván teljesen képtelen dolog volt, és valójában nem ötletet kért tőlem, hanem leszólni amit mondok vagy nem tudom.

jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
Engem a sok picsogás bosszantott mindig is. Életem legszebb időszakai voltak a várandósságok és a kisbabás hónapok, ha lehetne, folyamatosan lenne itthon 1 év alatti baba. 😅
jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%

Hogya gyereknek meg kell tanulnia a saját ágyában aludni az első pillanattól, mert különben sose vakarom le magamról.

Együtt aludtunk a kezdetektől, sokkal kipihentebb voltam, mint aki a fenti tanácsot adta. Aztán a harmadik gyereküket hiába akarták "megnevelni", hányásig ordított a kiságyban, így ők is együtt aludtak.


Ehhez kapcsolódik a klasszikus "felkapatás" is.

Nincs olyan, hogy felkapatod a gyereket. 9 hónapig egy test voltatok, nyilván igényli a közelséged. Majd ha megtanul kúszni-mászni, majd mindent akar, csak nem ölben lenni. De az első 3 hónapban neki az anyján komfortos. Az emberszabásúaknál is így megy.



A másik, hogy ha bölcsibe akarom adni, szoktassam le a ciciről. A bölcsiben sosem kéri, hónapokig nem is tudták, hogy szoptatom.


Ja, cici... Szigorúan 3 óránként 15 perc, gyakrabban tilos, mert összekeveredik a gyomrában a régi és az új tej. Éjszaka ne szoptass, mert nem emészti meg, és megromlik a gyomrában🤣🤣🤣🤣🤣🙈🙈🙈🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Ez volt a kedvencem.

jan. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!