Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba hetek óta...

2 hónapos baba hetek óta minden nap sokszor öltögeti a nyelvét. Nálatok is csinál ilyet? Az orvos megjegyezte, azért kérdezem.

Figyelt kérdés

Már 1 hónapos korában is jellemző volt rá, és most is. Ma rákérdeztek megint, nem értettem hogy miért. Azt mondta az orvos hogy ha nem éhes és akkor is csinálja akkor nem általános viselkedés, tehát nem feltétlen jó dolog. Tényleg ennyire kirívó és nem normális dolog? Nekem is feltünt de nem foglalkoznék vele ha nem hívná fel rá már másodjàra a figyelmem.

Valóban sokszor csinálja.. ébren léti idejében szinte folyamtosan. Persze mellette nézelődik, gagyorászik, mosolyog, sírdogál is.


jan. 4. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Semmi baja. Erdekesnek talalja annyi. Mert ha az orvos mondja, visszatomkodod a szajaba, vagy bekotod a szajat? Na ugye.
jan. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Nekem egyik gyerek sem csinálta, de normális dolog, semmi probléma. Ismerősöm gyereke 6 hónaposan csinálja ezt. Abban nem vagyok biztos, hogy ebben a korban ez normális-e, de 2 hónaposan biztos.
jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is rengeteget csinálta a kisfiam baba korában.
jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha ---egyfolytában--- csinálja,az nem normális. Azzal neurológushoz kell menni minimum,mert akkor valami baja van.


Ha csak játszik vele,az nem baj.


Ennek az eldöntése az orvos feladata. Hogy mi fér még bele a játékba,és mi az,ami már idegrendszeri problémát jelez.


A háziorvos figyelemmel követi,örülj neki!! Legalább kiderült, hogy alapos.

jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösznöm a válaszokat!


Utolsónak.

Azt nem írtam, hogy neurológusnál voltunk. Ő mondta, mert követésen van a baba, de nincs egyébként egyéb más probléma. Csak észrevette és megjegyezte, én meg megkérdeztem, hogy miért kérdezi.

Ott azt mondta, hogy mert nem általános, ha az éhségtől függetlenül jelentkezik, de egyéb tünet nélkül nem kell vele foglalkozni. (Egyébkènt még annyit tett hozzá, hogy beszédfejlődésben számíthat majd a jövőben.)

Engem viszont érdekel, hogy tényleg csak ő csinálja-e és ez annyira egyedi, vagy azért más babánál is előfordul, azért is tettem fel a kérdést.

jan. 4. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!