Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy más anyukák...

Az normális, hogy más anyukák megélései elveszik a kedvemet a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..



Múlt hónapban volt itt egy kérdés, az illető gondolom hamarosan babát szeretne, de ő nagyon igényli az énidőt, és nagyon nehezen viselné, ha nem jutna elég idő magára.


Egyébként az emberek 80%-a nem is a kérdésre válaszolt, 1 anyuka például elég negatív történetet írt (5-ös válaszoló), és egy későbbi válaszában azt is hozzátette, hogy ha a nők tudnák mit vállalnak, és ha a közösségi médiában nem csak a csillámpónis dolgokat említenék, fele ennyi gyerek sem születne meg, mert az anyaság borzasztóan kiakasztja a nőket, és sokunknak az agyára megy a gyereknevelés.


Még mielőtt valaki félreértené, nem arról van szó, mert igenis beszélni kell a szülőség rossz oldaláról is, és tudom, hogy a gyerekvállalás kettőnk közös döntése lesz a párommal, de azért az nekem fura, hogy valakinek csak sírással és a sarokban kuporgással telik a gyereknevelés.


Tehát azt értem ezalatt, hogy bár rengeteg árnyoldala van a szülőségnek, de kétlem, hogy csak rossz dolgokról szól.


jan. 5. 19:00
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
En szoktam osszeomlani. 2 gyerek. A kicsi kegyetlen rossz es visit,sikit,amit nem birok elviselni,fuldugo akkor otthon es kb elbujok a sarokba sirni. A 2 gyerek öli egymast,feltekenyek,irigyek csesztetik egymast egesz nap.nincs elerheto segitseg a kozelben. Tuleljuk a napokat a ferjemmel. Igazabol a hazassagunkat is tonkretettek ezzel, mert en egy idegbeteg no lettem es neha a ferjem kapja a gyerek helyett is. Ez van. En nem tudtam elore milyen lesz,illetve az elsovel nem volt gond, de a masodik gyerek viselkedese katasztrofa,es a ket gyerek sem birja egymast.
jan. 5. 19:01
 2/39 A kérdező kommentje:
Erre a válaszra gondoltam.
jan. 5. 19:01
 3/39 anonim ***** válasza:
49%

Dugd a fejed a homokba, ha ez elveszi a kedved! ;)

Nem lehet elégszer leírni, hogy a gyerekvállalás a LEGNEHEZEBB munka az egész világon. Ha ezt nem vagy képes beemelni a csillámpónis életedbe, akkor ne olvasgass a gyakorin és vágj bele tudatlanul, mint az emberek 90 %-a.

Majd lesz csak valahogy

jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Hát csak félek, hogy mi van, ha nekem is olyan lesz ez az egész, mint annak az anyukának.
jan. 5. 19:13
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nevezik kockázatnak.

Vállalod vagy nem.

Lehet ezerszer nehezebb is, mint annak az anyukának.

Pl: születik egy beteg gyereked.

jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem amíg félsz, addig ne szülj. Addig nem állsz készen rá. Szerintem. Én szültem, mert á biztos nem olyan nehéz, biztos túloznak, és én majd úgyis jobban csinálom. Hát a lófszt.
jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
63%
Azt hittem az a bizonyos komment valami szélsőséget fog mesélni, aztán szimplán egy több gyerekes család mindennapjai. :D Vállalj egyet és akkor majd nem ölik egymást, cserébe még 10 évesen is le kell ülnöd vele barbizni meló, főzés, takarítás, tanulás után, mert ÁLLANDÓAN unatkozni fog.
jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is mindenki ezzel jött, de tudni kell, hogy aki az én körömben ezt szajkózta, nekik világ életükben könnyű életük volt, vagy nem dolgoztak, vagy felelősség nélküli volt a munkájuk, vagy szimplán beleültek a tutiba.


Én úgy mentem el szülési szabadságra, hogy előtte baromi stresszes munkahelyem volt, egy könyvelési csapatot vezettem és iszonyatos volt a rámszakadó felelősség, bármilyen apró hiba komoly anyagi kárral járt volna a cégnek, amit aztán rosszabb esetben a munkavállaló béréből vonják folyamatosan.


Ehhez képest itthon lenni a gyerekkel egy felüdülés, hiába nagy a felelősség, tudom, hogy ez a saját gyerekemért van, nem más meggazdagodásáért. Sokkal nyugodtabb is nekem ez az időszak.

jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
43%

7-es


Egyke vagyok és sosem kellett anyáméknak leülni velem 10 éves koromban barbizni, mert feltaláltam magam, vagy ha gyerektársaságra vágytam, átmentem a szomszéd gyerekekhez, vagy ők jöttek át.

jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
34%
Örülök, hogy te kivétel voltál. :D
jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!