Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy nagyon nehéznek...

Normális, hogy nagyon nehéznek érzem a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Nehéz szülésem volt, sürgősségi császár lett a vége, a fiam intenzívre került, 2 hetet volt bent. Kisírtam a szemeimet, minden napom nyomorultul telt, napi x órára láttam csak a fiam, utazni kellett 4 órát, hogy lássam és császáros sebbel nem mondanám könnyűnek. Férjem nagyon támogató ő is ugyanezeket érezte, érzi.


Babánk végre itthon, erre vártam mióta, de az idegeim tönkremennek, folyton sírnék, a férjem mindent megtesz, de ő is kimerült.


A baba egyébként jó alvó/evő, csak ugye neha sír, nem tudni miért ami kikészít minket.


Mi adjuk most a fiunknak a gyógyszert, az se leányálom, ha alszik se tudunk aludni, mert beteg volt (még mindig nem egészséges teljesen) és nagyon figyeljük minden rezdülését. Ebbe a pár hétbe kicsit belerogytunk, a folytonos aggódás, és most hogy itt van sem érezzük magunkat késznek.


Ugye ezek normális érzések?


2020. jún. 2. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen ,hiszen nagyon stresszes időszak volt ez nektek. Szerintem egy-két hét és jobban fogod érezni magad,ne aggódj .
2020. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális! Nem semmiken mentetek keresztül, és még most sem teljesen egészséges a pici. Ha makkegészségesen születik baba minden gond nélkül, akkor is kikészülnek a szülők, főleg, ha első gyerek. Kitartás! Fog az menni! Próbáljatok beszervezni rokonokat, barátokat, hogy könnyebb legyen az élet. Bármibe. Bevásárlásba, akármibe. Annyival is előrébb vagytok. Ne féljetek segítséget kérni!
2020. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondanám, hogy ne egészében nézd a helyzeted, hanem mindig csak a következő kis feladatig. Az etetés után koncentrálj csak egy lépésre, ami jön és mire észbe kapsz, egy jól működő rendszerben találod magad. A baba is jól lesz, te sem aggódsz nagy dolgokon és összecsiszolódtatok. Menni fog, csak örülj a kis sikereknek.
2020. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a biztatást, igyekszem a kis lépésekre figyelni.


Kicsit rózsaszín cukormázzal képzeltük el, helyette aggódás, kialvatlanság, komplikációk. Életem legrosszabb 2 hetén vagyok túl.


Remélem idővel könnyebb lesz.

2020. jún. 2. 19:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első cukormázas volt. Tényleg, elképesztően imádtuk. Csodaterhesség, szar szülés, de kit érdekel, ott a baba, gyönyörű, egészséges, szépen szopizik, stb.


Na a második is csodaterhesség volt, megkaptam az álomszülést is, a baba viszont szívbeteg. Hetekig intenzív, másfél évig kapott ritmusszabályozót. Úgy indultak el vele a mentősök többször is, hogy vigyáznak rá, de mi is imádkozzunk azért... Kb 3 hónapos korára nyugodtunk meg úgy igazán, 8 hetesen hoztuk haza. Azóta már ugyanannyi örömünk van benne, huncut, aktív kislány, meg se mondaná senki, hogy beteg. 😊

2020. jún. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nehez terhessegem volt majd egy 28.heti koraszulesem. 88 napot volt a kincsem pic-en. Utana egy gyomorgorcs volt az egesz itthon, remegtem az idegtol h vesz e levegot(a korhazban 67 nap utan tudta csak elhagyni a legzestamogatast) na es ha sir miert sir stb stb egy agyrem volt. De eltelt par het max egy honap es kezdtem megismerni a kis rezduleseit, kiismerni ot. Akkor megnyugodtam es jobb lett minden. Az elejen iszonyu nehez csak errol kevesen beszelnek foleg koraszules utan. Fogadj el minden segitseget nagyszulok stb

Kitartast nem tart orokke a nehez resz

2020. jún. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi akkor ez a gyomorideg, stressz normális, elmúlik, ez megnyugtató.


Ma is epét hánytam reggel és volt benne egy kis vér, tökre megijedtem.

2020. jún. 3. 11:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Vigyázz magadra is, a babára is csak úgy tudsz vigyázni!!!
2020. jún. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, próbálok. Csak a gyomorideg miatt hányingerem van és nehezen küzdöm le a kaját, és ez mint egy ördögi kör, hányingert okoz.


Nagyon nehéz volt az este, folyamatos sírás, és nem tudjuk megnyugtatni csak ha rajtam van, amivel nem lenne gond, ha nem csukódna le a szemem folyamatosan, mivel fáradt vagyok és ez veszélyes.


És persze hogy csukódik le a szemem ha akkor kellene aludjak amikor ő.


Most valamiért tud aludni a nappaliban, de rettegek hogy felkel és kezdődik előről a sírás.


Valaki tudna javasolni valamit?

2020. jún. 4. 12:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Pl. azt, hogy ne rettegjél. :)

Amíg alszik, aludj te is!

2020. jún. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!