Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kell az apukáknak...

Szerintetek kell az apukáknak pelenkát cserélni?

Figyelt kérdés
Sok olyan apát látni, aki mindenből ugyanúgy kiveszi a részét, mint az anya: felkel éjjel a babához, altat, öltöztet, pelenkát cserél. Mások csak akkor foglalkoznak a gyerekükkel, ha az éppen nem nyűgös és lehet vele játszani, meg esetleg még fürdetik, de ennyi. Ti mit gondoltok erről, nálatok hogy van?

jan. 11. 09:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Igen
jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez komoly kérdés? Mi mindig felváltva pelenkáztunk (itthonról dolgozik a férjem), és mindenből kiveszi a részét. Teljes értékű apa, amilyen nekem sosem volt sajnos...
jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
A férjem nem szívesen cserélt pelenkát, így nem kértem rá, ha itthon voltam. Ha elmentem több órára, akkor simán megoldotta. Nekem így megfelelt.
jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Normális esetben igen, kell. Az én férjem nem cserél pelust mert nem szereti, egyébként mindenben lehet rá számítani, de ezt átvettem tőle én, hogy kedvezzek neki. Nyilván ha olyan helyzet lenne hogy muszáj, akkor megcsinálná.
jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Persze
jan. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az első itthoni napoktól kezdve kiveszi a részét a gyerekünk ellátásából.

Sosem követeltem meg tőle, sosem kértem, ő várta szinte tűkön ülve, hogy apukás dolgokat csinálhasson.

Úgyhogy pelenkáz, mindegy mi és mennyi van benne, fürdet, öltőztet, etet, napközben altat is. Este nem tud altatni, mert mellen alszik el a gyerek.

jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát... én úgy vagyok vele, hogy nekem sem kedvencem a pelus csere, mert miért lenne? De megcsinálom, mert meg kell. Apuka is így van vele. Nem szoktunk vitatkozni rajta, hogy kié az aktuális pelus, megcsinálja, aki éppen észreveszi, hogy cserélni kéne. Szerintem ez a normális, nem az, ha mindig a kezembe adja, hogy "akció van". :)
jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Igen... Itt nem is a pelenkáról van szó, hanem az elvről. Nyilván az anyuka se jókedvében cserélgeti a kakis pelust, vagy épp mosdatja le a gyereket és mossa ki frissen kézzel a ruháját, amikor a háta közepéig sikerült összesz.rnia magát, hanem azért, mert muszáj. Namármost ha az anyuka nem intézheti el ezt annyival, hogy ő nem szeret pelenkázni, vagy undorodik a kakitól, vagy bármi más kifogás, akkor ne tehesse meg ugyanezt az apuka se, csak így fair.
jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk maximálisan kiveszi a részét.Együtt fürdetünk, tápszert megcsinálja, megeteti a babát, pelust cserél egyik éjjel én másik éjjel ő kel a babához.Teljesen normális hisz nem magamnak szültem, mindketten szülei vagyunk a gyereknek.De ismerek sok olyan párt akiknél az apuka nagy kínkeseregve foglalkozik a babával míg az anyuka elmegy megfürödni vagy megfőz, a gyerek meg üvölt..Persze, mert csak anyához van szokva apa meg idegen kb.
jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk teljesen természetes, hogy apuka is ugyanúgy ellátja a gyereket. Ez nem szereti/nem szereti csinálni kérdés. Én sem szeretem a kakiból kivakarni a gyereket, de muszáj.

De bátyám pl nem hajlandó foglalkozni a gyerekeivel, hát én sajnálom is sógornőmet, és biztos, hogy elválnék ilyen embertől...

jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!