Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos kisfiam lázas,...

Három hónapos kisfiam lázas, köhög. Nagyon aggódom. Mivel könnyíthetném meg a helyzetét?

Figyelt kérdés
A kislányom és én is betegek vagyunk már majdnem egy hete. Most meg a kisfiam. Mi "nagyok" is nehezen vészeljük át a lázat, fullasztó köhögést, orrfújást, orrporszivózást? Hát akkor a kicsi? Légyszi írjon, aki ilyen korú babával átélte ezt. Mivel tudnám megkönnyíteni a helyzetét?
2009. jan. 3. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
baby luuf balzsam a hátára ha már lehet neki,m stodal, meg hidegpárásító
2009. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ui most olvasom h lázas is, na én mennék ügyeletre vele...ha mégsem mégy akkor germicid kúp
2009. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lázzal fölösleges ügyeletre menni. 39 fölött feltétlen hűtőfürdő.
2009. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én oscillocuccinumot adtam a babámnak, napi 2 pelletet, mikor én beteg voltam, mellette Stodal szirupot. Csak náthás lett, nem lett lázas, mint én. A sziruptól nagyon megfájdult a kicsi hasa, ezért áttértem a rinatiol szirupra. Ismered a homeopatiás gyógyszereket? A babáknak vízbe felóldva kell beadni és előtte-utána fél órával ne egyen-igyon semmit. Kerüld a mentolt és a koffeint. Pl. a Luff balzsamban van mentol, tehát azt ne használjátok, ha homeos gyógyszert adagolsz a babónak.
2009. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lazhuzo, mielott elalszik, kiporszivozni a kis orrat,ha nagyon belazasodik akkor az ugyelet!
2009. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lázcsillapításra legyen otthon mindig Germicid-C kúp ( ez megakadályozza a lázgörcs kialakulását) legyen mellé sima Germicid is . Orvos írhatja fel receptre. Ha nincs akkor Nurofen kúp ( rohanás a patikába) Luff mellkasára és hátára kenve és melegen takard be. De ha 39 fok feletti a láza első a lázcsillapítás. Hűtőfürdő éjjel pedig priznic( csavard vizes törölközőbe) Ilyenkor ha a homlokára kensz kicsit a luffból az segít a légzésben. Nasivin babyt vegyél és ha már dokinál jársz írass vele fiziológiás sót az orrszíváshoz. Azt az orrába cseppentve oldja a váladékot és könnyebben átszívod. Ha kell éjjel is szívjad. Ha holnap még folyamatosan lázas vidd orvoshoz. Köhögésre attól függ száraz ugató vagy felszakadó úgy vegyél valami csillapítót. Fluimucil, ACC vagy a már említett Stodal, illetve Elixthimi comp.
2009. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2009. jan. 4. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!