Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért háborodnak fel sokan,...

Miért háborodnak fel sokan, ha szóba jön, hogy a gyerekvállalás igenis pénzkérdés is, miért olyan borzasztó tény ez?

Figyelt kérdés

A WMN-en volt egy cikk most ennek kapcsán, de más, hasonló témájú cikkek alatt is olvastam már a kommentfolyamban, hogy sokan felháborodnak azon, ha szóba jön, hogy egy-két-három gyereket felnebevelni sok pénz.


Ilyeneket írnak, hogy ők sosem gondolkodtak ezen, csak vállalták és felnevelték, meg aki így gondolkodik, hogy a gyerek pénzkérdés, az ne is vállaljon(!), milyen sz*r szülő az, akinek eszébe jut, nem kell oda más, csak szeretet, majd ad az Isten legelőt is, meg hasonlók.


Mintha a boltban nem pénzbe kerülne az étel, ruha, minden és mintha nem az lenne a normális, hogy az ember felméri, mennyi gyereknek tudja kifizetni ezeket a dolgokat úgy, hogy ne kelljen nélkülözni.


Hogy lehet, hogy 2024-ben valaki szerint nem kell átgondolni az anyagiakat is gyermekvállalás kapcsán?



jan. 19. 08:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, én nem találkoztam ilyennel, akik nem gondolják át, szerintem ez egyáltalán nem általános.
jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Mindenről írnak a neten és mindennek az ellenkezőjéről is. Általában úgy, hogy egy ismerős nővel megiratjak a cikket, aki teljesen saját ötletből megírja, senkit nem kérdez meg, csak leirja, hogy x szerint ez van, blabla. Érdemes lenne megtanulni, hogy nem kellene komolyan venni a neten talált firkákat.
jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
Primitív trógerek. Csak a mának élnek. Csori gyerekeik... :(
jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Én ilyennel a környezetemben csak a romáknál találkoztam eddig.
jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem arról van szó, hogy nem gondolják át. Inkább sokan túlgondolják, irreális elvárásokat támasztanak maguk elé. Nem kell kopasz puncira gyereket vállalni, de az 1-2-3-4-akárhány éves gyereknek minden tárgyi dolgot megadni sem, mert felesleges. Nem attól lesz boldog, okos vagy kiegyensúlyozott.
jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván mert a legtöbb embernek nincs pénze és ők is valahol tudják, hogy ha azt az oldalát néznék akkor 1 gyereket se tudnának bevállalni, nemhogy 2-t, 3-at, de ha már ott vannak majd lesz valahogy... Legalábbis nagyon sokan így gondolkodnak. Azért meg lusták tenni, hogy jobb legyen
jan. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert az én környezetemben pont, hogy mindenki az anyagiakhoz köti leginkább a gyerekvállalást. Nem baj, ha mentálisan sérült mindkét fél vagy szar a kapcsolat, de ha van saját ház (akár hitellel is) és megfelelő jövedelem akkor nem sokat agyalnak rajta a legtöbben. Senkivel sem találkoztam még, aki vitatta volna, hogy kell pénz a gyerekneveléshez, de szerintem nem jó irány, hogy sokaknak ez a legfontosabb.
jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Mi nekünk megvolt hamarabb a ház a jólét és jól kerestünk, mégis csak 27 és 31 évesen éreztük azt hogy szeretnénk kisbabát :) Szerintem az anyagiak igenis nagyon fontosak. De az is fontos hogy ne korhoz legyen kötve a gyerekvállalás hanem ahhoz hogy mikor állunk rá készen.
jan. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gyakorin inkább mindenki azon rinyál, mennyire anyagi kérdés a gyerekvállalás.

Persze, valamennyire az is, de messze nem annyira, amennyire itt lefestik. Szóval én pont az ellenkezőjét tapasztalom, mint te, kérdező.

jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Igenis kell hozzá pénz, ha lelkiismeretednek megfelelően akarod gondozni.

Én például magánorvoshoz jártam végig, magán vérvétel, genetikai teszt, sehol nem akartam fél napot ülni és várni.

A születésig ez közel 800 ezer forintba került Budapesten. És a születéséig legyen meg a kiságy, babakocsi, csak hogy a nagyobb dolgokat említsem. Tartalék nélkül nem is mertük volna vállalni.

jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!